192.hafta: 3. İntifada’nın ve kıyam eden halkların safındayız!

Yaratılıştan bu yana hak batıl mücadelesi sürekli varola gelmiştir. Farklı zaman ve mekanlarda isimler değişse de zihniyet değişmemiştir.

Hz. Adem ve şeytanla başlayan mücadele Hz. İbrahim Ve Nemrut, Hz. Musa ile firavun Hz. Muhammed (sav) ‘le Ebu Cehil taifesi,neyse bu günkü şeytani taife ile Peygamberin yolunda giden ve onun mücadelesini sürdüren Müslümanların da karşısında aynı zihniyet çalışmasına devam etmektedir.

Müslümanların çoğunlukta olduğu iddia edilen ve yöneticilerinin de muhafazakar olarak bilindiği ülkemizde Balıkesir’deki Sağlık Meslek lisesindeki zalim, diktatör, baskıcı zihniyeti şiddetle kınıyor, yetkili ve etkilileri göreve davet ediyoruz.

Bu bağlamda her yıl tekrarlanan 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı münasebetiyle çocuklarımızın İnancımıza ahlakımıza uymayan gösteri ve davranışlara sürüklenmesini doğru bulmuyoruz. Yine kendi çocuklarımıza 12 yaş öncesi Kuran öğreniminin engellenmesini de doğru bulmuyoruz.

Küresel anlamda doğru bulmadığımız, kabullenemediğimiz: İslam coğrafyasındaki kargaşa, kan, gözyaşı ve zulmün temelinde hak batıl mücadelesini doğru seçmeyen topluluklardır. Bizler tarafımızı seçtik, safımızı belirledik. Bî taraf olmak bertaraf olmaktır. Bundan dolayı dünyanın her yanında zulme uğrayan, memleketleri işgal edilen ve bu nedenle kıyam eden dünya Müslümanlarının yanındayız.

Bu yanında olmanın gereği olarak 63 yıl önce başlayan zulüm, talan, yok etmeye karşı direnen Filistin halkının mücadelesi ve dünya Müslümanlarının sesini yükseltmesinin Siyonistlerin halen Müslüman halkların bilincinde hakları gasp eden, toprakları işgal eden ve bütün terörizm suçlarını işleyen birinci düşmandır.

Mısır Firavunun görevi bırakmasından sonra Tahrir Meydanı’nda toplanan 2 milyondan fazla mısırlı müslümanın oluşturduğu görüntüyü yorumlarken İsrailli hahamın şu düşünceleri manidardır: “Boğazımıza geçirilen halat gittikçe daralıyor. Devrimlerin bizden uzak olduğunu ve durup yeri göğü inleten sloganları atanları izleyeceğimizi sanmayın” dedi. Ve sonra milyonlar mısır, batı şeria ve her yerden israile doğru ilerlemek istediğinde ne yapacağız. Ordumuzun yarım milyondan az insanla baş edemediğini gördünüz. Peki milyonlarla nasıl baş edeceğiz diye sorarken yüzündeki korku ve endişe gizlenemeyecek kadar açıktı.

Bu yüzden tüm dünya ve Türkiyeli Müslümanlara sesleniyoruz. 3. intifadaya destek için sizler de sesinizi yükseltiniz. Bu yükseliş hahamın deyişiyle her geçen gün ilmeğin daha çok daralacağını gösterecektir. Bu ilmeği geçiren, Şeyh Ahmed Yasin, Rantisi ve bu mücadele içinde isimlerini zikredemediğimiz tüm şehitleri rahmetle anıyor yollarının yollarımız olacağını ilan ediyoruz. Ve diyoruz ki :

Ey Kudüs, biz alemlerin Rabbi’nin rızası için oraya döneceğiz.

Bu topluluk bıçağın sırtında, zorluk ve meşakkatlerle doluda olsa bu yolda yürümeye karar vermiştir.

Bu topluluk Allah’a kanla sulanmış, kopmuş uzuvlarla dolu bu yolu tercih ettiğine dair söz verdi.

Allah’ın Filistin halkının ve tüm dünya Müslümanlarının yar ve yardımcısı olması temennisiyle 193. haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ediyoruz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

14/ 05/ 2011

Haftanın Platform Sözcüsü: Muammer DURMAZ

Bir cevap yazın