Bakan’a “Görmediğin halde iş vermişiz” tepkisi

Batman Görme Engellileri Derneği,  görme engelli bir işçiye, “Gözlerin görmüyor sana iş vermişiz”  şeklinde söz sarf eden Sağlık Bakanı Recep Akdağ a tepki gösterdi.

Bakanın Türkiye’de sayıları yaklaşık nüfusun yüzde 10’nuna tekabül eden engellilere bir özür borçlu olduğunu ifade eden engelliler, özür dilenmemesi halinde seçim çalışması için gelen partililere dernek kapılarını açmayacaklarını söyledi.

Batman Görme Engelliler Derneği yaptığı basın açıklamasında, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın, Batman Devlet Hastanesi santralında taşeron işçisi olarak çalışan görme engelli üyelerine yönelik sarf ettiği sözlerine tepki gösterdi. Açıklamaya Batman Ortopedik Engelliler Derneği, İşitme engelliler derneği ve Has parti Batman Milletvekili adayları da destek verdi.

Devletin başında bulunan bir bakanın kendi üslubuna dikkat etmeden bu tür sözleri sarf etmesini üzüntüyle karşıladıklarını belirten Sapancı, engellilerin kamuda veya müteahhit elemanı olarak çalışmalarının birilerinin lütfü ile değil tamamen sosyal devlet olma gereğinden kaynakladığını hatırlattı.

Batman Doğuş

Bir cevap yazın