AK Parti yine başörtüsüne sarılıyor

Başörtüsü yasağını üniversitelerle sınırlayıp YÖK gibi 12 Eylül artığı bir kurum eliyle sorunun çözüldüğünü ima eden fakat başörtüsüne özgürlük talebinin kampüsleri kat kat aşan boyutunu görmezden gelmeyi tercih eden AK Parti, her seçim döneminde olduğu gibi bir kez daha başörtüsüne sarılmaya başladı.

Daha önceki seçim dönemlerinde de doğrudan çözeceğini söylemeden fakat kamuoyunda böyle bir yanılsamanın oluşmasını sağlayarak puan toplamaktan çekinmeyen AK Parti, 2011 Genel Seçimleri’nde de aynı oyunu kuruyor.  Başbakan Erdoğan ve Bülent Arınç’tan sonra oyuna bu kez de Bülent Arınç’ın eşi Münevver Arınç girmiş gibi görünüyor.

Bursa’da AK Parti’nin il ve ilçe kadın kolları üyeleri ve milletvekili eşi hanımlarla bir araya gelen Münevver Arınç, yaptığı konuşmada, Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi mezunu olduğunu dile getirerek şöyle devam etti:

“Kız Meslek Lisesi giyim branşı öğretmeni oluyorum. Ama çalışmam mümkün olmadı. Kabahatim çok büyük biliyorsunuz. Bu sorunu hala çözemedik. İnşallah önümüzdeki günlerde nasip olur hallederiz, çalışmak isteyen arkadaşlarımız da istedikleri kıyafetle çalışma imkanına kavuşur.”

Platform Haber


Bir cevap yazın