Siyonist İşgalci kendine göre uzlaşı istiyor

Batı Yaka’nın Nablus kentindeki En-Necah Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Abdüssettar Kasım, Siyonist işgalcinin uzlaşıyı kendi ölçülerine göre ve direnişe karşı direniş esası üzerine olmasını istediğini söyledi.

Kasım, Siyonist işgal rejiminin Filistin uzlaşısının Filistinlileri birleştiren ve direnişe destek olan bir yapıda olmasına karşı olduğuna dikkat çekti.

Siyasi bilimler profesörü Kasım,  basına yaptığı açıklamada, Filistin uzlaşısının hâlâ pratiğe yansımadığını ve Filistinlilerin uzlaşının meyvelerini en kısa zamanda almayı beklediklerini belirtti.

Obama’nın konuşmasına da değinen Kasım, ümitlerini Obama’ya bağlayanların serap peşinde koştuklarını söyledi. Kasım, Obama’nın ve Netanyahu’nun istedikleri Filistin devletinin görevinin Siyonist işgalcinin güvenliğini korumak olacağını belirterek bu vasıflarla kurulacak olana devlet denemeyeceğini ifade etti.

Obama’nın Hamas Hareketi’nden Siyonist işgal devletini tanımasını istemesi konusunda ise Kasım, “Hamas işgal devletini tanırsa varlık nedeni ortadan kaybolur ve Filistin Özerk Yönetimi’nden bir farkı kalmaz. Bu ise asla olmayacak bir şey” şeklinde konuştu.

Filistinli mültecilerin fiili olarak evlerine dönüşünü içermeyen herhangi bir çözüm veya girişimin sonuçta başarısız olacağını vurgulayan Kasım, Arap devrimlerinin Filistinlilerin haklarını destekleyeceğini söyledi.

Filistin Haber

Bir cevap yazın