Mavi Marmara yoluna devam ediyor

İHH, Mavi Marmara’yı unutmayan herkesi 30 Mayıs’ta Taksim Meydanı’na davet ediyor. Mavi Marmara için yapılacak yürüyüşe yüz binlerin katılması bekleniyor. İHH Başkanı Yıldırım, “Mavi Marmara’yı unutmayan herkesi” 30 Mayıs’ta Taksim’e davet etti.

Ambargo altında yaşam mücadelesi veren Gazze’ye insani yardım ulaştırarak İsrail ambargosu kırmak isteyen Mavi Marmara gemisi geçen yıl İsrailli komandoların saldırısına uğramıştı. Bu saldırıda 9 Türkiyeli yardım gönüllüsü hayatını kaybetmiş birçok aktivist de yaralanmıştı.

Filonun organizatörü İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Vakfı İHH, saldırının yıldönümünde dev bir yürüyüş gerçekleştirecek.

İkinci filonun saldırının yıldönümünde yola çıkmasının gerektiğini ama çeşitli sebeplerden dolayı ertelediklerini belirten Yıldırım 12 Haziran seçimlerinin de bu sebepler olduğunu söyledi. Yıldırım, “Seçimlerden sonraya alınmasını biz istedik. Polemik konusu olmasın diye. Bu siyasi bir mesele değil. Toplumun ortak bir meselesi. Seçimlerden sonra olmasında fayda var” şeklinde konuştu.

30 Mayıs’ta 21:30’da, Taksim’de

30 Mayıs’ta saat 21:30’da Taksim Meydanı’nda, Tünel’de buluşarak büyük bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Birçok sivil toplum örgütü de destek veriyor. Bütün ‘dünyaya biz şehit verdik ama hedefimizden dönmeyeceğiz’ diye haykıracağız.

Bu yürüşte yüzbinlerce insan olacak ve biz bütün dünyaya bu insanlar İHH’ya yardım ediyor diyeceğiz” “

Bir cevap yazın