320. haftada İHL yurduna dönük saldırılar kınandı

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu 320.hafta basın açıklaması 4 Haziran 2011 Cumartesi günü, saat 12.30’da İzmit İnsan Hakları Parkı Özgürlük Meydanında yapıldı.Basın açıklamasının konusu, Cizre’de İmam hatip öğrencilerinin kaldığı öğrenci yurduna  düzenlenen Molotof kokteyli saldırı ve yurdu yakma girişimiydi. Basın açıklamasının tam metni aşağıdadır.:

BASIN AÇIKLAMASI:

TÜRKİYEYİ KARIŞTIRMAK İSTEYEN BU TAHRİKÇİLER SEÇİM ATMOSFERİNİN KARIŞIKLIĞINDAN VE HAREKETLİLİĞİNDEN YARARLANARAK ÜLKEYE ZARAR VERME HEDEFLERİ İÇİN ÇALIŞIYORLAR. AMA BAŞARAMAYACAKLAR.

HEM BU MİLLET HEMDE BU MİLLETİN GÖZ BEBEĞİ OLAN İMAM HATİPLER BUGÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ BUGÜNDE BU OYUNLARA GELMEYECEKLER. BU GÜN HERKES DAHA FAZLA SAĞDUYU SAHİBİ DAHA FAZLA DUYARLI OLMALI.

BAŞTA SİYASİLER OLMAK ÜZERE TOPLUMUN TÜM KESİMLERİ ORTAMI GERECEK İNANIMIZ ARASINDA KÜÇÜK DAHİ OLSA BİR KIVILCIMA NEDEN OLACAK OLUMSUZ DAVRANIŞLARDAN KAÇINMALI KARDEŞLİĞİ PEKİŞTİRKMEK İÇİN ADIM ATMALIDIRILAR.DEVLET KURUMLARIDA GÖREVLERİNİ YAPMALI VE BU HAİN SALDIRILARI GERÇEKLEŞTİREN ÜLKEYİ KAOS ORTAMINA SÜRÜKLEMEK İSTEYEN SALDIRILARIN FAİLLERİNİ BİR AN ÖNCE BULMALIDIR.

SON BİR SÖZ GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ İMAM HATİPLER BU ÜLKENİN ÖZ DEĞERİDİR. ONALRA ZARAR VERMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ. BU VESİLE İLE BAŞTA İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİNE OLMAK ÜZERE MASUM VATANDAŞLARIMIZA YAPILAN HERTÜRLÜ SALDIRIYI LANETLİYOR.

HERKESİ BİRKEZ DAHA SAĞDUYULU OLMAYA DAVET EDİYORUZ.

KOCAELİ GÖRNÜLLÜ KÜLTÜR TEŞEKÜLLERİ

PLATFORMU ADINA ARAŞTIRMA ve KÜLTÜR VAKFI

KOCAELİ ŞUBESİ BAŞKANI

FAHRİ AKBAŞ

Bir cevap yazın