Sakarya’da eylemler 300. haftasına giriyor

Sakarya’da 17 Eylül 2005’te başlayan ve aralıksız süren başörtüsüne özgürlük eylemleri 11 Haziran Cumartesi günü yapılacak açıklamayla 300. haftasına giriyor

Başörtüsü yasağına karşı başlatılan ve bugün daha geniş kapsamlı bir adalet ve özgürlükler mücadelesine dönüştürülen eylemler, Kocaeli’den sonra Sakarya’da da 300. haftasına giriyor.

11 Haziran 2011, Cumartesi günü saat 12.30’da, Bulvar AKM önünde buluşacak olan Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu mensuplarına, 300. basın açıklamasında farklı sivil kuruluşların da destek vermesi bekleniyor.

17 Eylül 2005’te başlayan ve altı yıldır aralıksız devam eden başörtüsüne özgürlük eylemlerinde bugüne kadar yerel ve küresel bazda gelişen her türlü haksızlığa karşı bir tavır geliştirilirken, adaletin ve özgürlüklerin herkes için sağlanması çağrısı yapıldı.

Sakarya Adalet Girişimi tarafından yapılan çağrıda 300. haftada aynı gün, aynı saat ve aynı yerde bir kez daha dayanışma ve kararlılık mesajı verilmek üzere destek istendi.

SAKARYA ADALET GİRİŞİMİ

Diriliş Saati Dergisi, İlim ve Hikmet Vakfı, Ribat Eğitim Vakfı Sakarya Şubesi, Sakarya Dayanışma Derneği, Vahdet Vakfı Sakarya Şubesi


Bir cevap yazın