Oğullarının intihar ettiğine inanmıyorlar

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde 8 Haziranda odasında ölü bulunan Piyade Asteğmen Fikret Kaymak’ın babası Yaşar Kaymak ve dayısı Ziya Karatepe dün Mazlumder Kütahya temsilcisi Aliye Özkul ve Kütahya Mazlumder kurucularından İbrahim Halil Bozgeyik’e ziyarette bulundular. Oğulları Fikret Kaymak’ın şüpheli ölümünün aydınlatılması için Mazlumderin desteğini istediler.. Mazlumder Kütahya temsilcisi Aliye Özkul Mazlumder avukatlarının bu konunun aydınlatılması noktasında çalışmaya hazır olduğunu ve bu olayın takipçisi olacaklarını belirtti.

Oğullarının intihar ettiği söylenen acılı baba Yaşar Kaymak kendilerine yapılan açıklamaları tatmin edici bulmadığını, bir şeylerin örtbas edildiği yönündeki şüphelerinin çok yüksek olduğunu söyledi. “Benim oğlumun başına gelen olay öyle hemen örtbas edilmemeli… Kaza veya intihar mümkün değil. Oğlumla arkadaş gibiydik, bizden bir şey saklamazdı. İntihara sürüklenecek bir derdi yoktu. İki gün önce oğlumun psikolojik tedavi gören ranza arkadaşı Erhan Orhan bize ziyarette bulundu. Bize ulaşan tek resmi belge olan otopsi raporu ile uyumlu konuştu. Ancak biz ayrıntıları sorduğumuzda birbiriyle çelişen cevaplar vermeye başladı. Biz bu işi bırakmayacağız dediğimizde; bırakmayın, dedi. Sonra bize Fikret’le arkadaş olan herkesin psikolojik tedaviye alındığını bildirdi. Bu ve bu gibi çelişkiler nedeniyle bizim kafamızda binbir çeşit sorular dönüyor. Bu soruları cevaplamadan, gerçekte ne olduğunu anlamadan içimiz rahat etmeyecek.”

Baba Yaşar Kaymak askeriyeye olan güvenlerinin zedelendiğini belirtti. Oğullarının öldürülmüş olduğu şüphesiyle her gün beddualar ettiğini, bütün dünyasının yıkıldığını anlattı. “ biz eskiden askerlik peygamber ocağı zannederdik, öyle bilirdik, ama artık öyle bilmeyeceğim” dedi.

Fikret Kaymak’ın dayısı Ziya Karatepe ise; “eskiden cumartesi annelerini anlamaz, kızardım. Ancak yeğenimin başına gelenler hususundaki belirsizlik ve son yıllarda faili meçhul cinayetler hakkında duyduklarımızla birlikte onların ne hissetiğini anlıyorum. Bu olayın üstünün kapanmasını hiç isteniyoruz.” Dedi.

Kütahya Mazlumder temsilciliği bir heyet oluşturarak acılı aileye taziye ziyaretinde bulunmuşlardı.

Bir cevap yazın