Başörtüsü düşmanlığında son nokta!

Trabzonlu Musa Üstün ailesinin başına gelenler, “başörtüsü düşmanlığının bu kadarına pes” dedirtti. İşlerini daha iyi takip etmek için İstanbul’a taşınmaya karar veren işadamı Musa Üstün, tanıdık bir emlakçı vasıtasıyla Kiptaş Maltepe Konutları’nda ev kiralamak istedi.

Üstün ailesi, Seyrantepe Sitesi’nde bulunan kiralık evi görüp beğendi. Emlakçıyla kira bedeli, depozito ve diğer detaylar konusunda anlaşan Musa Üstün, evi tutmaya karar verdi. Ev sahibiyle kira kontratını imzalamak üzere pazar günü için sözleşen Musa Üstün ve ailesinin başına gelenler pes dedirtti.

BAŞI BAĞLILARIN ÇOĞALMASINDAN RAHATSIZMIŞ!

N.C. isimli ev sahibi Üstün ve ailesini görünce evi kiralamaktan vazgeçti. Musa Üstün’ün eşi başörtülü olduğu için evi kiralamak istemeyen C., “Sizin gibi başı bağlıların bu sitede çoğalmasını istemiyorum” dedi.

Ev sahibinin bu sözlerine kayıtsız kalamayan Üstün herkesin düşünce, görüş ve inançlarının farklı olduğunu ve herkesin inancının kendisini bağladığını anlattı. Ev sahibinin bu tutumu karşısında Üstün ailesine mahcup olan emlakçı, “Böyle bir şartı olduğunu söylese idi size önermezdim” şeklinde konuştu. Ev sahibi C.’Nin emlakçıya, aynı bloklarda bulunan diğer dairesinin de Üstün ailesi gibi ‘başı bağlı’ ailelere vermemesi için uyardığı öğrenildi

Yeni Akit

Bir cevap yazın