234. hafta: Bir iftarımız ve fitremiz Afrika’ya

Rahmet, mağfiret ve bereketi olan ramazan’ı şerif ayına giriyoruz İnşallah…

Tüm Müslümanların Ramazan’ı şerifini tebrik ediyoruz.

Ülkemizde 14.milyon işsiz 14 milyon aç 30 milyon insan yoksulluk sınırında, asgari ücretle çalışanlar, emekliler ve ziraatle iştigal olan köylüler ekonomik olarak çaresizlik içerisindeler.

Ülkeyi idare edenler, mazlumların sesini duyuyormusunuz?

Komşusu açken, tok yatan bizden değildir diyen peygamberin ümmetiyiz. Yoksullara, mazlumlara, çaresizlere merhamet edilmesi yardım edilmesi ve korunması tavsiyesi şüphesiz bütün Ümmeti için geçerlidir.

Mağdur ve yoksul halkın ihtiyaçlarını karşılamak Hükümetin vazifesi, görevi ve önceliği olmalıdır. Vebalden kurtulmak için mübarek ramazanı şerif bir vesiledir.

Kız çocuklarının başları örtülü olarak okutmak isteyen anne babalar ilköğretim okuluna gidecek olan veya giden kız çocuklarımızın başlarını örterek okullara gönderelim. Bu insani ve Anayasal hakkınızı kullanmanıza mani olanlar keyfi uygulama yapıyor ve suç işliyorlar.

Şehit cenazelerinde kuran-ı kerim okunurken kendini bilmez iki subayın kuran-ı kerime hakaret edici alay edici sözler söylemiştir. Peygamber ocağı olan askerlik dine ve Müslümanlara hakaret etme yeri değildir. Bu subaylar biran önce ordudan uzaklaştırılmalıdır. TSK’daki gelişmelerin olgunlaşma belirtileri olduğu kanaatindeyiz.

Afrika’da insanlık ölüyor! Duyuyormusun! İnsanlar bir damla suya bir parça ekmeğe muhtaç durumdalar. Ramazan-ı şerife girerken Akyazı adalet ve özgürlükler platformu olarak bir iftar ve fitremizi Afrika’daki kardeşlerimize göndermeyi ümmet şuuru olarak görüyoruz.

Ülkemizde faaliyette olan Uluslararası insani yardım vakıfları Afrika’daki mağduriyeti gidermek için düzenledikleri kampanyaları önemsiyor destekliyoruz. Akyazı ve ülkemizin her yerinden yardım yapılması çağrısını yapıyoruz. Lütfen Afrika’da ölümler fazlalaşmadan yardımlarınızı gönderin.

Gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu Adına

Mazlumder sözcüsü

Burhan CİMŞİT

Bir cevap yazın