329.hafta: Ramazan’da orucunuzu Müslüman kanı ile açmayın

Başörtüsüne Özgürlük basın açıklamalarının 329.da, Suriye’deki Esad rejiminin katliamlarına lanet yağdı.Aynı zamanda ellerinde,”Katil Esad halkın kanını içmeye son ver”,” 4 tane yetmez hepsi..!”. “İftarını Müslüman kanı ile açma”, “Ramazan eğlence ayı değildir”,”İslam düşmanı medyaya para kaptırma” pankartları tutuldu.6 temmuz cumartesi günü saat 12.302da İzmit İnsan hakları Parkı, özgürlük meydanında yapılan basın açıklamasını , Kartepe İnsan hakları Derneği Başkanı Ali Akbaş okudu.

BASIN AÇIKLAMASININ TAM METNİ:

329.HAFTA BASIN AÇIKLAMASI 6 TEMMUZ CUMARTESİ 2011

Değerli halkımız ve basın mensupları, bir Ramazan ayına daha girmiş bulunuyoruz.Tüm İslam aleminin ramazan ayı mübarek olsun diyor, günahlardan arınmaya ve Allah’a daha da yaklaşamaya vesile olmasını diliyoruz.

Bu mübarek aya girdiğimiz 1 Ağustos günü orucumuzu dualarla açmaya hazırlanırken, İngiliz-Fransız işbirlikçisi Esad ailesinin, Müslüman Suriye halkını katlettiği haberlerini aldık.İftar saatinde lokmalar boğazlarımızdan geçmedi.Cani Esad rejimi, mübarek ramazan ayında dahi katliamlarına son vermemiş ve Ramazan ayının 1.günü katledilen 150 kişiyle, şu ana kadar katledilenler 1700 kişiye ulaşmıştı.Daha evvelde bu zalimin babası tarafından 1982 yılında Hama’da 30 bin insan katledilmişti.Bu katliam daha ne kadar devam edecek?.Bu katliamları yapan Esad’ı ve rejimini lanetliyor, insan öldürmeye, kan akıtmaya son vermeye davet ediyoruz.Bu cinayetleri işleyenler en kısa zamanda Mısır örneğinde olduğu gibi çıkıp mahkemelerde bunun hesabını vermelidirler.Fakat bu da olmazsa Allahın mahkemesinden kaçış yoktur.

Tüm İslam aleminin, zor hava şartlarına rağmen güzel bir Ramazan geçirmesini temenni ediyoruz.Bu arada gelirlerini İsrail’e gönderen firmaların ürettikleri içeceklerle, iftarınızı Müslüman kanıyla açmayın.11 Ay Allahın dinine, kitabına, Müslümanlara söven medyanın, ramazan ayında verdiği kuran mealine aldanıp, paranızla bunların yaşamasına, tirajlarının artmasına vesile olup, vebal altına girmeyin.Bu münafıklar 11 ay İslama saldırırken, ramazanda mı İslam’ı hatırlıyorlar.

Mübarek Ramazan ayı günahlardan arınma ayıdır, eğlencelerle dünyaya dalıp günahı arttırma ayı değil.İslam düşmanlarının kültürümüze soktuğu ramazan eğlenceleri adı altındaki etkinliklerden, bu ayda oynanan kumardan, özellikle günahlardan arınma ayı olan Ramazanda uzak durun. Ramazan eğlence ayı değil, ibadetlerle Allaha yaklaşma , günahlardan arınma, ibadet ayıdır. Zekat ve fitre sadece ihtiyaç sahibine fakire verilir.Zekat ve fitrenizi kendi elinizle bizzat ihtiyaç sahibine siz verin, bir takım hava, cıva, kurumlara verip paranızın havaya !!!, gitmesine sebep olmayın.Amacı dışında kullanılan paraların, Allah katında sevab olarak karşılığı yoktur.

4 komutanın emekliye ayrılmasını gayet olumlu buluyor takdirle, karşılıyoruz. Bağımsız yargıya müdahalenin uygun olmayacağı kanısına varıp, muhtıra yerine, emeklilik dilekçelerini vermeleri uygun olmuştur.Bu istifalar bunlarla kalmayıp, bağımsız yargıya müdahale düşüncesinde olan diğerlerince de örnek alınmalıdır.4 kişi yetmez, bu düşüncede olan diğerleri de, bir an evvel medenice gereğini yerine getirmelidir.

Silahlı kuvvetler, içinde bulunan darbeci unsurlardan tamamen arındırılmalıdır.Hiç kimsenin bu tür girişimlerle orduyu yıpratmaya hakkı yoktur.TSK bundan sonraki süreçte de bu tür işlerle uğraşmaktan vaz geçip, asli görevi olan vatanı, düşmanlara karşı koruma işine dönmelidir. İçinde yaşadığımız çağ ve toplumun kültürel seviyesi, darbe ve muhtırayı kaldıracak durumda değildir.Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyoruz.

KOCAELİ KARTEPE İNSAN HAKLARI DAYANIŞMA DERNEĞİ

(EMİR-DER ) BAŞKANI ALİ AKBAŞ

Bir cevap yazın