236. hafta: Somali halkını yalnız bırakmayan Akyazı’ya teşekkür

Afrika’nın doğusunda açlıktan binlerce kişinin hayatının kaybettiği Somali’ye Akyazı halkından 8 tır un gönderildi.

Mübarek ramazan ayında 3 gün içerisinde yapılan yardım kampanyasına destek veren gönüllü kuruluşlara bağışlarıyla yardımlarını esirgemeyen Akyazı esnafına ve Akyazı halkına Akyazı adalet ve özgülükler platformu olarak teşekkür ediyoruz. Açlık ve kıtlığın devam ettiği Afrika’ya bundan sonra da yardımların artırılarak devam ettirilmesini temenni ediyoruz.

Allah C.C. Tüm insanlığı açlıktan, kıtlıktan, felaketlerden, emperyalist güçlerin sömürüsünden, Siyonistlerin katliamlarından, şer odakların beslediği terörden korusun AMİN.

Komşumuz Suriye’de diktatör Beşar Esad, halkını katletmeye devam ediyor. Türkiye dışişlerinin girişimlerini olumlu buluyoruz, ancak zalimliğinde ısrarlı olan Baas rejimine ve başındaki Beşar’a gerekeni;i yaptırımların yapılmadığı kanaatindeyiz. Suriyeli kardeşlerimizin haklı mücadelelerini sonuna kadar destekliyoruz.

Tacikistan’da İmamali Rahman’ın başında olduğu hükümet 18 yaşın altında olanlara cami yasağı getirdi. Tacikistan hükümetinden bu zorbaca uygulanan yasağın hemen kaldırılmasını talep ediyoruz.

İngiltere’de patlak veren olayların 11 Eylül sonrası yabancı düşmanlığının ve ırkçılığın yapıldığı devlet politikalarının Avrupa’daki kötü durumunu ortaya koymuştur. Avrupalı insan hakları savunucularının suskuluklarını kınıyoruz ve ülkelerindeki bu ırkçı zulme karşı hükümetlerini uyarmaya davet ediyoruz.

Ülkemizde İslami tesettür üzerinden Din düşmanlığı devam ettiriliyor. Akdoğan ailesi Mersin’in Erdemli İlçesinde bulunan Altınkum sahil sitesindeki yazlığına gider. Yazlıktaki havuza haşema ile girmek isteyen Akdoğan ailesi site yönetimi tarafından engellenir. Sebep sorulur? Cevap haşemalı havuza girmek yasak. Bu zihniyet kokuşmuşluğun göstergesidir. Artık keyfi yasaklar tamamen bitmelidir.

Gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu adına

Mazlumder Akyazı Şube Başkanı

Mahmut ALEMDAR

Bir cevap yazın