331. hafta: Afrika açken biz tok yatamayız

Kara kıta Afrika dünyanın kalbinde yara.Derisinin rengi kara kalbi aydınlık yüreği mahzun Afrikalı kardeşlerimize selam olsun. Derisi beyaz kalbi kara sömürgeci, katliamcı vahşi zalim Avrupa ve Amerika’ya lanet olsun.

Tarih boyunca kendinden güçsüz halkları sömürerek palazlanan Avrupa ve Amerika, Afrika ülkelerinin başına geçirdiği kukla yöneticilerle dünyanın en verimli topraklara sahip olan Afrika’yı öylesine köleleştirdi ve öylesine sömürdü ki, artık insanlar bir lokma ekmeğe bir yudum suya muhtaç haline geldiler.

Emperyalist Avrupa önceleri soy kırımlarını silahla yapıp insanları bir çırpıda öldürüp sonra ülkelerini işgal ederken, artık taktik değiştirip, mazlum insanları aç ve susuz bırakarak halkı kendine yalvartarak çaresizlik içinde süründüre süründüre öldürerek yeni soy kıyımlarını vahşi bir zevkle sürdürmektedirler.

Bu zulme ve bu çaresizliğe insanlığımız ve inancımız daha fazla dayanamadı.

Sessiz kalmayı zalimler safında yer almak insafsızlık ve insanlık değerlerinden uzaklaşma olarak gören biz Müslümanlar zalimlerin karşısında mazlumların yanının da yer alıp Afrikalı kardeşlerimizin yarasına bir nebze merhem olabilmek için dayanışmanın ve yardımlaşmanın zamanı diyor ve herkesi mazlum ve çaresiz Afrikalı Somalili kardeşlerimize yardıma çağırıyoruz.

Bu konuda İ.H.H olarak Internet sitemizden hesap numaralarımıza ulaşıp, başta Somali ve Afrika’daki, açlıktan ölmek üzere olan insanlara yardım edebilirsiniz.Onlar açken tok yatmak biz Müslümanlara yakışmaz.İftar yemeklerimizden kısalım, artanı Afrika’ya yollayalım.Harcamalarımızı azaltıp artanı Afrika’daki açlıktan ölmek üzere olan insanlara yollayalım.

Zekat, Fitre ve sadakalarımızı İ.H.H gibi güvenilir bir kuruluş aracılığıyla buradaki mazlum insanlara ulaştırıp, hayırlara vesile olalım.Kim bilir beklide sizin yapacağınız bir yardım, açlıktan ölmek üzere olan bir çocuğun veya bir insanın hayatını kurtaracak, açlıktan ağlayan bir bebeğin feryadının susmasına vesile olacaktır.Şüphesiz ki dünyadayken bir mağdurun, mazlumun sıkıntısını giderinin, ahiret günün en zorlu hesap verme anında da Allah sıkıntılarını giderecektir.

Katıldığınız için hepinize teşekkür ederiz.

İ.H.H GÖNÜLLÜSÜ Şaziye Sarı

Bir cevap yazın