Kendi Kudüs’lerimizi de özgürleştirmeliyiz

TOKAD dernek salonunda gerçekleştirilen etkinlikte programı sunan Özhan Uçan Kudüs’ü kurtarmaktan anlamamız gerekenin sadece Kudüs’ün bulunduğu coğrafyayı kurtarmak olmadığını belirterek Kudüs’ün ümmet ve bütün ezilen halklar için bir özgürlük sembolü olarak önemine dikkat çeken bir konuşma yaptı.

Ardından Cemil Arslan yaptığı konuşmada Filistin ve Kudüs’teki zulümlerden bahsettikten sonra “Bugün bizim de çok sayıda Kudüs’ümüz var. Yaşadığımız coğrafyada başörtümüz yasaktır ve özgürleştirilmeyi bekleyen Kudüs’ümüzdür. Kapitalist talan düzeninin ve neoliberal politikaların köleleri olan ezilenler özgürleştirilmeyi bekleyen başka Kudüs’ümüzdür. Kürt sorunu çözüm bekleyen başka Kudüsümüzdür. Adaletin olmadığı, farklı inanç ve kimliklerin baskı gördüğü her yer bizim için ayrı Kudüs’lerdir. Kudüslerimizi özgürleştirmek, Mescid-i Aksa’yı özgür kılmak için tek yumruk tek ses olarak hareket etmeliyiz” diye tamamladı.

Konuşmadan sonra Habil Sağlam, Emre Karaca, Özhan Uçan şiirler okudular. Şiirlerin ardından sinevizyon gösterisi yapıldı.

Bir cevap yazın