Sakarya’dan Hükümet’e Füze Kalkanı tepkisi!

Sakarya Adalet Girişimi tarafından Kudüs Günü vesilesiyle düzenlenen etkinlikte NATO’nun füze kalkanı projesi kapsamında Türkiye’ye füze yerleştirme konusunda ABD ile yapılan anlaşma protesto edildi. SAGİR adına Diriliş Saati Dergisi’nden Berat Gürler’in okuduğu açıklamada konuyla ilgili şu ifadeler yer aldı:

“İş başında olan hükümetin geçen yıl sonunda yapılan Lizbon zirvesinde onay verdiği füze kalkanı projesinde Washington ile sessiz-seddasız nihai mutabakat sağlaması utancımızı ve şaşkınlığımızı artırmaktadır.

Resmen siyonist israilin yaveri Büyük Şeytan amerika’nın Patriot füzeleri Türkiye’de konuşlandırılacak. Her ne kadar hükümet tepki almamak için olayı çarptırsa da, barış naraları atsa da, bu füzelerin zamanı geldiğinde Kudüs’ün özgürlüğüne giden yoldaki direniş hattına karşı kullanılmak üzere konuşlandırıldığını kesin olarak biliyoruz.

Müslüman halkın seçtiği vekiller, böyle bir şeye nasıl kalkışabilirler? Varlığını işgal ve savaş üzerine kurmuş bir devletten nasıl oluyor da barış umuyorlar?

Bu, barış elçisi gibi görünüp, Amerika ve İsrail sevgisini kazanmaktan başka bir şey değildir.”

Bir cevap yazın