239. hafta: BM siyonist korsanlığı aklayamaz!

Üniversitelerin yeni eğitim-öğretim dönemi kayıtlarının başlayacağı şu günlerde başörtülü öğrencilere karşı bazı üniversitelerde keyfi birtakım yasaklamalar getirilmeye çalışıldığı görülmektedir. Bu tür eylemlerin hiçbir hukuki dayanağı yoktur ve ideolojik saplantıları olan işgüzar yasakçılara karşı yetkililerin gereken yaptırımları uygulamaları gerekmektedir. Başörtüsü yasağı gibi son derece ilkel uygulamaların artık bir daha tekrarlanmaması en büyük temennimizdir.

Ülkemizde ve dünyada yeni gelişmelerin ve olayların yaşandığı bir haftayı daha geride bırakıyoruz. Mübarek Ramazan bayramının hemen sonrasında da bölgemizde acı, kan ve gözyaşı maalesef dinmiyor. Libya’da diktatör Kaddafi’nin 45 yıllık despot rejimi yıkılmaya başlarken, Suriye’de ise eli kanlı Esad rejimi halkı katletmeye ve kan dökmeye devam ediyor. Zalim diktatörlükleri yıllarca destekleyen ve besleyen batılı güçler, ortaya çıkan bu yeni durumdan çıkar sağlamanın hesabını yapıyorlar. Ortadoğu ve Afrika’nın mazlum halklarının yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor ve bölgemizde akan kanın biran önce durmasını temenni ediyoruz.

Diğer taraftan BM’nin Mavi Marmara raporunun Siyonist destekli medya tarafından basına sızdırılmasıyla bu raporun ne kadar taraflı ve gerçeklerden uzak bir şekilde hazırlandığını ve adeta İsrail’i aklamaya çalıştığını ibretle izliyoruz. Gazze ablukasını meşru gören ve İsrail’in işlediği cinayetleri sadece üzüntü verici ve maksadını aşan eylemler olarak nitelendiren bu raporu TC Cumhurbaşkanı gibi bizler de “yok hükmünde” kabul ediyor ve bu hastalıklı zihniyeti bir kez daha protesto ediyoruz. Bu raporla birlikte BM’nin İsrailin şantajlarına nasıl boyun eğdiğini ve adaletten uzak bir yapıya dönüştüğünü tüm dünya görmektedir. İşlediği cinayetlerden pişmanlık duymayan, özür dahi dileme cesaretini gösteremeyen Siyonist rejimin şımarıklığına karşı en güzel cevabı dışişleri bakanı Davutoğlu vermiştir. Diplomatik ilişkileri en alt seviyeye indiren, askeri anlaşmaları iptal eden ve Gazze ablukasını tanımadığını ilan eden bu onurlu çıkışı alkışlıyor ve uygulanacak yaptırımlardan asla taviz verilmemesini istiyoruz. Filistin halkına kan kusturan katil Siyonist rejimi bundan sonra hem kendi kamuoyunda hem de uluslar arası toplum karşısında çok daha zor günler beklemektedir. İsrail eninde sonunda Mavi Marmara cinayetlerinin ve Gazze’deki katliamlarının hesabını verecektir.

Önümüzdeki hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allaha emanet olun.

Akyazı adalet ve özgürlükler platformu adına

Mazlumder Akyazı Şube Başkanı

Mahmut ALEMDAR

Bir cevap yazın