Konya’da TESSEP’e yönelik işgüzarlık sona erdi

TESSEP tarafından organize edilen” başörtüsüne özgürlük” imza kampanyasındaki engelleme girişimi yetkililerle yapılan görüşmeden sonra çözüme kavuştu. TESSEP Konya sözcüsü M. Zülfi Tan yaptığı açıklamada; daha önce yaptıkları imza kampanyası etkinliğinde birkaç işgüzar memurun engellemesiyle karşılaştıklarını ve masalarının alındığını belirtti. Ancak yetkililerce yapılan görüşmede yetkililer böyle bir olayın vukuuna üzüntü duyduklarını ve sorumlular hakkında şikayetçi olunması durumunda soruşturma açılacağını” belirttiler.

Böyle bir şeyin bir daha olmayacağını belirten yetkililer,”Bu konuda kesinlikle bir engellemenin söz konusu olmayacağını, istenilen süre kadar imza kampanyasına devam edilebileceğini”belirttiler.

TESSEP yetkilisi Tan ise kendilerinin de bu olaya bir anlam veremediklerini sivil toplum kuruluşlarının yasal çerçevede faaliyet yürüttüklerini ve böylesi bir konuda daha sağduyulu hareket edilmesi gerektiğini vurguladıklarını söyledi.

TESSEP olarak yaptıklarından kısaca söz eden Tan “İmza kampanyamız 25 Eylül’e kadar devam edecek. 25 Eylül 2011 tarihinde de örtünme konulu bir etkinlik düzenleyeceğiz.” dedi. (M. Sait Adiyaman – İLKHA)

One thought on “Konya’da TESSEP’e yönelik işgüzarlık sona erdi

  • Fitne kalkıp din yalnızca ALLAH C.C .oluncaya kadar onlarla savasin

Bir cevap yazın