Polisten Tessep gönüllülerine engelleme

Osmaniye’de 18.09.2011 pazar günü yapılacak olan tesettür paneli için Tessep gönüllüleri afiş astıkları sırada polis engeliyle karşılaştılar.Esnafların dükkanlarına afiş astıkları sırada yanlarına gelen polisler tarafından önce kimlikleri istendikten sonra resmi izinleri olmasına rağmen gözaltına alındılar.

462 Tl Para Cezası Kestiler

Karakolda ifadeleri alınan Tessep gönüllüleri daha sonra sağlık kontrölü için Osmaniye Devlet Hastanesine götürüldü.Burada yapılan sağlık kontrölünden sonra Çarşı Polis Karakoluna getirilen gönüllülere 462 tl para cezası kesildikten sonra serbest bırakıldılar.

Serbest bırakılmadan önce polis komiseri gönüllüleri ‘ Bir daha karşıma çıkmayın size 4600 tl para cezası keserim’ diye tehdit etti. Ayrıca tessep gönüllüleri esnafların duvar ve camlarına asılan afişler için de yine polis komiserinin ‘O afişleri belediye görevlilerine toplatıp parasınıda size ödettireceğim’ tehdidinde bulunduğunu aktardılar.

Sürekli Engel Çıkarıyorlar

Osmaniye Tessep sözcüsü Abdülkadir Alakuş karakola gelip olaya tepki göstererek ‘Sürekli aynı engelleri çıkarıyorsunuz.Başkaları için suç olmayan şeyler neden bizim için şuç oluyor?Afişler için gereken tüm izinleri aldık ama Osmaniye polisi her seferinde aynı engelleri çıkararak bize zorluk çıkarıyor’ ifadelerini kullandı.

(Nurullah SAK-İLKHA)

Bir cevap yazın