211. hafta: TESSEP’e imzalı destek

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu 211. hafta basın açıklamasını Kayalı Park’ta gerçekleştirdi. Basın açıklamasını Platform adına Muharrem Keskin okudu. Açıklamasında özellikle ülkemizde çarpık eğitim sistemine dikkat çeken Keskin “Geleceğin özgür bireyleri olan çocuklarımızın yüce yaratıcının ve onun resulünün dışında hiçbir kişi ve kurumun ardından gitmemesi gerektiğini belirten Keskin’’ ilköğretim okullarında, çocuklarımızı belirgin bir ideolojinin sınırları içerisinde kalmak üzere yemin etmeye, ant içmeye zorlayan bir anlayış bir an önce sona erdirilmelidir.

Geleceğin özgür bireyleri olan çocuklarımız, anne babalarının özgür iradeleri ile tercih edeceği anlayışlara göre yetiştirilmelidir. Ve onların varlıkları hiçbir ideolojinin varlığına armağan edilmemelidir. Çocuklarımız yüce yaratıcının ve onun resulünün dışında hiçbir kişi kurum ve kuruluşun açtığı yolda, gösterdiği hedefe, durmadan yürümek zorunda bırakılmamalıdır. Kamu vicdanını yaralayan andımız dayatmasından bir an önce vazgeçilmelidir.’’dedi.

Okullarda uygulanan başörtüsü zulmünün bir an önce kaldırılması gerektiğini belirten Keskin’’okullardaki başörtüsü zulmü bir an önce sona erdirilmelidir. Devlet hiç kimsenin kılık kıyafetine hiçbir alanda müdahale etmemelidir. Devletin vazifesi stilist konfeksiyonculuk değildir. Devlet çocuklarımızın kıyafetinden elini bir an önce çekmeli çocuklarımızın inançlarına uygun kıyafetler içerisinde olmalarına müdahale etmemelidir.’’ dedi.

Bir cevap yazın