242. hafta: Başörtüsü düşmanları hâlâ sahnede!

2011-2012 eğitim ve öğretim yılının başladığı bu günlerde bazı üniversite ve ilköğretim okullarında başörtüsü üzerinden, Kur’anın hükümlerine karşı çıkanlar, kız çocuklarımıza hakaret etmeye başladılar.

Akdeniz üniversitesi başta olmak üzere bazı üniversitelerde başörtülü kız öğrenciler yine derslere alınmıyor. 28 şubat kalıntıları sözde akademisyenler fakülte önlerinde tamamen keyfi uygulamalarla hukuksuz bir şekilde başörtülü öğrencilerin eğitim ve öğrenim hakları gasp ediyorlar. Başta YÖK olmak üzere MEB yetkililerini göreve davet ediyoruz. Rektör, Dekan veya eğitim görevlisi kim olursa olsun başörtüsü ile fakültelerine gelen kız öğrencilere ayrımcılık yapanlar hakkında gerekli hukuki işlemler derhal başlatıp müeyyideler uygulanmalıdır.

Yine bu hafta içerisinde Siverek Gazipaşa ilköğretim okulunda 6. sınıf öğrencisi Kevser TEMUR, Konya 23 Nisan egemenlik ilköğretim okulunda 7. sınıf öğrencisi Esra TAMKAN, İzmir Menemen-Asırlık 100 yıl ilköğretim okulunda, Gaziantep-Pakize kemal öğücü ilköğretim okulunda Zeynep Zehra KÜTÜKÇÜ, Sümeyra ANNAŞ, Sevla ANNAŞ, İskendurun’un Bekbelde Fatih ilköğretim okulunda 7. sınıf öğrencisi Sümeyye ocakoğlu ile 3. sınıf öğrencisi kuddüs KESİK başörtülü oldukları gerekçesiyle sınıflarından atılıp okuldan uzaklaştırıldılar. Okul idarecilerine soruyoruz? Başörtüsüne karşı bu kin bu nefret bu düşmanlık neden siz insan değimlisiniz, siz Müslüman insanların dini vecibelerini yerine getirmelerinden neden rahatsız oluyorsunuz. Yoksa Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya mı geldiniz. MEB’den çözüm üretmesini yasaklara gerekli soruşturmanın açılmasını bekliyoruz. Bilinmelidir ki başörtüsü tüm alanlarda saygı görene dek mücadelemiz devam edecektir.

Küresel vampirlerin perişan ettiği Somali halkının feryatlarına halkımızın yardımları devam ediyor. Bundan sonrada yardımlarımızı daha da artırarak devam ettirmeliyiz. Kurbanlarımızı mümkünse kavrulan Doğu Afrika’ya bağışlayalım.

Ülkemizde misafir olarak bulunan 3 çeçen komutanın geçen hafta İstanbul’da katledilmesinden büyük üzüntü duyduk. Şehit edilen çeçen kardeşlerimize Allah CC. Rahmet Müslüman çeçen halkına başsağlığı diliyoruz. Katiller biran önce yakalanıp gerekli cezaya çarptırılmalıdır. Ülkemizde bulunan misafirlerimizin hayatları hassasiyetle korunmalıdır.

Afganistan halkının direniş liderlerinden Burhaneddin RABBANİ kalleşçe suikast yapılarak şehit edildi. Müslüman Afgan kardeşlerimizin başı sağolsun.

BM toplantısında küresel emperyalistlerin işbirlikçi liderleri Siyonist israille kardeşliklerini bir kez daha kürsüden ilan ettiler. Dünya halklarını sömüren ülkelerin sözde liderleri karşısında mazlum ve mağdur halklara tercüman olan Türkiye, İran gibi ülkelerin yetkililerine teşekkür etmekle beraber, hiç taviz vermeden bundan sonra da sömüren soykırımcı egemen güçlerin karşılarında durmalarını bekliyoruz.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu Adına

Mazlumder Akyazı Şube Bşk.

Mahmut ALEMDAR

Bir cevap yazın