243. hafta: Çocuklarımızı okuldan atamazsınız!

Başörtüsü yasakçılarını insani olmaya davet ediyoruz.

28 şubat post modern darbeden kalıntılar, yine o dönemde uygulamaya konulan hiç de insani olmayan yasaklarla insanlara zalimlik yapıyorlar.

Bu topraklar üzerinde yaşayan, nüfusunun %99’nun Müslüman olduğu sürekli vurgulanıyor. Ancak inançları gereği kız çocukların başörtüleriyle okullara gitmesine müsaade edilmiyor. Okullarına giden kız çocukları ya okul idarecileri tarafından yada kolluk güçleri tarafından çocuk yaşlarına bakılmadan yaka paça okuldan uzaklaştırılıyor.

Hiçbir kurumun kuruluşun idaresi görevlisi başörtülü kız çocuğunu başörtülü hanımefendiyi ikinci sınıf vatandaş muamelesine tutamaz. İnsanların dini inançlarının gereklerini günlük yaşamlarında icra etmeleri, (bu kılık kıyafet de) dahil bir başkasının insafiyetinde değildir. Ancak Allahın emriyledir.

Ülke gündemini sürekli sıcak tutan terör hadiseleri yuvaları söndürmekte anaların yüreğini yakmakta huzuru kaçırmaktadır. Terör nerden gelirse gelsin kimler tarafından yapılırsa yapılsın kan ve gözyaşıdır. Lanetliyoruz son günlerde pkk’nın öğretmenleri kaçırarak aileleri perişan etmiş, birçok öğretmen ailesini de tedirgin etmiştir. Kınıyoruz. Kaçırılan öğretmen kardeşlerimiz derhal sağ salim serbest bırakılmalıdır. Sorunlar kan ve gözyaşı ile çözülemez. Ancak ahlak, adalet, vicdan ve merhametin tecellisiyle çözülecektir.

Komşumuz Suriye’de baas diktatörü kendi halkını katletmeye devam ediyor. Beşar esad’a Tavsiyemiz mısır firavununun hali ders olarak yetmez mi? Daha neyi bekliyorsun hesabını veremeyeceğin günler inşallah yakında gelecektir.

Somali halkının açlık ve kıtlık içerisinde yaşam mücadelesi vermesi ümmet için insanlık için vebal olmaya devam ediyor. Halkımız dünya halklarına yardım kuruluşlarımızda batılıların sözde yardım kuruluşlarına insanlık dersi vermeye devam ediyor. Halkımızın yardımları artırarak devam ettirmelerini arzuluyoruz. Zulümler bitene, zalimler yok olana kadar mücadelemiz devam edecektir. Gelecek hafta cumartesi günü saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu Adına

Mazlumder sözcüsü

Burhan CİMŞİT

Bir cevap yazın