Osmaniye’de yasak zulmü devam ediyor!

Yavuz Selim İlköğretim Okuluna giden İrem ve Humeyra Katar ile Sedanur Uçar , Ertuğrul Gazi İlköğretim Okuluna giden Şevval Sena Çoban ve Yalım Erez İlköğretim Okuluna giden Ayşe Özdil okul yöneticileri tarafından okula alınmayarak eğitim haklarından mahrum bırakıldılar.

Mağduriyetlerinden dolayı görüştüğümüz öğrenci velileri, okul müdürleri ile İl Milli Eğitim Müdürü hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Öte yandan Osmaniye TESSEP yetkilileri mağdur olmuş öğrencilerden Şevval Sena ÇOBAN’ın ailesine destek ziyaretinde bulundu.

Başörtüsü mağdurlarından Şevval Sena Çoban’ nın babası Yılmaz Çoban da , TESSEP yetkililerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek ‘Bu zor günlerimizde bizi yalnız bırakmayan manevi desteklerini bizden esirgemeyen TESSEP yetkililerine teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. İnşallah bizim gibi tüm mağdurlara destek olup bu sorunu bir an önce çözüme kavuştururlar.’ şeklinde konuştu.

Bilindiği üzere yasağın bayraktarlığını yapan İl Milli Eğitim Müdürü, öğrencilerin başörtülü okula gitme yönündeki masum talebini, “Sizin niyetiniz kötü. Osmaniye de 118 bin öğrenci var bunlar arasında tek siz mi Müslümansınız? Sizin asıl amacınız provakatörlük yapmaktır. Geçen sene de aynı şeyi yapmıştınız” şeklindeki kin kokan sözleriyle reddetmekle kalmamış, öğrenci velisi Sedat Uçar’a da “Sen Silvan’dan niye Osmaniye’ye geldin?” sorusuyla da “bölücü”, “ırkçı” bir tutum sergilemişti.

(Kaynak: İLKHA)

Bir cevap yazın