İşgal zindanları boşalana kadar mücadeleye devam edeceğiz

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, Siyonist işgal zindanlarındaki tüm kahraman esirler kurtarılıncaya kadar bıkıp usanmadan mücadele etmeye devam edeceklerini açıkladı.

Esir takası anlaşmasının ilk aşamasının tamamlanması vesilesiyle İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın kamuoyuna yaptığı açıklamayı okuyan Ebu Ubeyde, “Mücadelenin bir aşaması söz verdiğimiz gibi sona ermişse de daha önümüzde birçok aşama var” dedi.

Esir takası pazarlıklarını yürüten ekibin başından beri çok büyük çabalar harcadığını fakat şartlar gereği takasın bugün gerçekleşebildiğini ifade eden Ebu Ubeyde, onlarca yıldır işgal zindanlarında ve tek kişilik hücrelerde işkence çeken Filistinli esirlerin çektikleri sıkıntıların sona erdiğini söyledi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, Siyonist işgal toplumuna seslenerek liderlerinin kendileri için yeni bir savaş yazdığını ve bu savaşı tadacaklarını ifade etti ve “On yıllardır hastalıkların ve aşağılamaların bitirip tükettiği esirleri serbest bırakmayı reddetmemesi gerekirdi” dedi.

Siyonist asker Gilad Şalit’e esareti boyunca İslam ahlakı gereği iyi davranıldığını belirten İzzeddin El-Kassam Tugayları, buna karşılık Siyonist düşmanın Filistinli esirlere kasıtlı olarak işkence yaptığını ve kötü muamelede bulunduğunu söyledi.

Esir takası anlaşmasının gerçekleşmesine katkıda bulunan herkese teşekkür eden İzzeddin El-Kassam Tugayları, Filistin halkını ve İslam ümmetini de elde edilen tarihi başarı dolayısıyla kutladı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Bir cevap yazın