Ankara’da başörtüsü direnişi 300. haftasında

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu, her zulme karşı adaletin tanıklığını gerçekleştirmek üzere başlattığı kesintisiz eylemlilik sürecinde 300 haftayı geride bıraktı.

Başörtüsü direnişi çerçevesinde hakkı, herkes için adaleti ve özgürlüğü ilkesel olarak merkeze alan Platform, bugüne kadar yaptığı eylemlerle gerek Türkiye’de gerekse dünyada gerçekleşen gündemlere karşı kayıtsız kalmadı ve tavrını kamuoyuna doğrudan göstermek için meydanlardaki yerini korudu.

İlgisizliklere ve negatif yaklaşımlara, demotivasyon unsurlarına rağmen 300 haftadır meydanda duran ve böylece Ankara şehrinin en uzun soluklu direnişini gerçekleştiren AİÖP, hal, hazırda İLKDER (İlke Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği), VAHDET Vakfı, İHH Ankara  (İnsan Hakları ve Hizmet Derneği), MAZLUMDER (İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği) Ankara Şubesi gibi kuruluşların ortak çatı hareketi olarak yoluna devam ediyor. 

300. hafta basın açıklamasını platform adına İHH Ankara Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Codal okudu. Codal, sürdürdükleri direnişle ilgili olarak “Hak arama ve özgürlük mücadelemize ara vermeksizin 300 haftadır devam ediyoruz. Nerede ise insanlık tarihi ile yaşıt olan hak ve batıl savaşında zafer sabredenlerin ve yorulmaksızın çalışanların olacaktır. Bizler inanıyoruz ki “ Çözümde görev almayanlar problemin bir parçası olurlar.”

Bu sebeple geride bıraktığımız 300 hafta mücadele azmimizi daha da bir perçinlemiştir. Bu süreçte bizlerle beraber ter döken kardeşlerimizden Allah razı olsun diyoruz…

Zulüm sürdüğü müddetçe zulmü ve zalimi deşifre etmeye devam edeceğiz. Daha güzel günlerde buluşmak dileği ile bayramınız mubarek olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Bir cevap yazın