Akyazı 248. hafta: Füze kalkanına hayır

Van’da meydana gelen depremin ardından ülkemiz insanları kardeşlik sınavında başarılı olmuştur. Tebrik ederiz. Acıların dinmesi, yaraların sarılması, mağduriyetlerin tamamen giderilmesi için bundan sonraki günlerde Van ve çevresindeki kardeşlerimize elimizi uzatmaya gönlümüzle dilimizden duaya devam edelim.

Yara kanamaya devam ediyor.

Gaziantep Şahinbey’den sonra şehit Kamil İMKB ilköğretim okulu 5.sınıfa giden Gülenden Kiraz ve Ayşe Şuheda Çevik geçen hatta Perşembe gününden beri başörtülü oldukları gerekçesiyle okula alınmıyor. İlçe milli eğitim müdürü ile okul idarecilerini bu zulümlerinden dolayı kınıyoruz. Milli eğitim bakanının ne zaman sesi çıkacak merak ediyoruz.

Osmaniye Toprakkale kapalı cezaevinde yatmakta olan ağabeyini kurban bayramı açık görüşü için ziyarete giden Zeynep Ertaş, çarşaflı olduğu gerekçesiyle bayan gardiyan tarafından içeriye alınmadı. Başörtülü olarak cezaevinde yakınıyla görüşemez ibareli bir yasak olmamasına rağmen başörtülü bacılarımıza zulmedenleri kınıyoruz. Başka mağduriyetlerin yaşanmaması için adalet bakanlığını göreve davet ediyoruz.

Bütün bu zulümler yasaklar karşısında Başörtülü çocuklarına sahip çıkan aileleri tebrik ediyoruz. Akyazı adalet ve özgürlükler platformu olarak yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz.

Dünyadaki bütün işgallerin katliamların sorumlusu emperyalist güçlerdir, ABD ile batının himaye ettiği İsrailli cani Korsanlar Gazze’ye ilaç ve insani yardım götüren, içinde 9 farklı ülkeden 27 aktivistin bulunduğu Tahrir, MV Saoirse adlı 2 gemiye uluslararası karasularda müdahale etti. ABD ile batılıların himaye ettiği bu şımarık Siyonistleri ve destekçilerini işbirlikçilerini lanetliyoruz. Türk hükümeti ve yetkililer 2 Kasım günü Fethiye’den yola çıkan bu iki insani yardım gemisine sahip çıkmalıdırlar.

Nato’nun isteği ile Malatya’da kurulması planlanan füze kalkanı radar üssüne karşı olduğumuzu belirtiyoruz. Ülkemizin ABD ve emperyalist güçlerin istihbarat üssü olmasını istemiyoruz. FÜZE KALKANI İÇİN RADAR ÜSSÜNE HAYIR.

Tüm Müslümanların kurban bayramlarını tebrik ediyoruz.

Gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu Adına

Mazlumder sözcüsü

Burhan CİMŞİT

 

Bir cevap yazın