Kürt sorununu arayıp da bulamayan bakan

Özellikle Kürt sorunu konusunda yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çeken İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, bu kez de Kürt sorunu olmadığını söyledi. Bakan Şahin, Kürt insanının esas itibariyle herhangi bir sorunu olmadığını dile getirerek, “Sorun sorun diyorlar. Sorun ne? Ben arıyorum sorunu bulamıyorum.” dedi.

“Sorun yol mu? Sorun şarkı mı? Sorun kıyafet mi? Sorun ibadet mi? Sorun hastane mi?” diyen Bakan Şahin, şunları kaydetti:

“Havadan geziyorum bölgeyi, bir şantiye halinde. Karadan geziyorum bölgeyi, her taraf imar halinde. Bir şey eksik, halka zorla sandık başına yönlendirilerek verdirilen oylarla seçilmiş belediyelerin pislikleri ortada dolanıyor o bölgede. Bir şey eksik o. Hakkari’ye gidiyorum. Belediye Başkanına örgüt, hangi örgüt? Ezberlediniz artık, KCK. Ne demek bu KCK bilirsiniz. Kürtleri cebren köleleştirme hareketi. Emir veriyor Yüksekova Belediye Başkanı’na, ‘İçişleri Bakanı geliyor. Bölgeyi terk edin.’ Niye? İçişleri Bakanı gelecek. Hakkari’de kanalizasyon yok. Her tarafı pislik götürüyor.

Ben de gidiyorum. Hakkari’nin kanalizasyonunu birlikte belediye başkanı ile konuşalım diye…

Bütün samimiyetimle gidiyorum. Ondan sonra da doğal olarak bütün yetkimi kullanıyorum ve diyorum ki acaba bu Hakkari bu kadar rezil daha önceden Hakkari’de teftiş yapmış bir devlet memuruydum. O zamanın Hakkari’si şimdiki Hakkari’sinden çok daha bakımlı, çok daha medeni bir şehirdi inanın. Bugün karmakarışık. Vali bey yol yapacak, kaldırım yapacak. O müteahhitlere saldıracaklar, tehdit edecekler. Nedir istediğin o zaman? Yatırım mı? İstediğin kadar. Özgürlük mü? Sınırsız. Ne kadar biliyor musunuz? Bölmek istediğin ülkenin, bölünmesi için çalışacak kadar özgürlük var orada.”

Bakan Şahin ayrıca örgütün yapısının farklı ırklardan bir araya getirilerek ortak payda da buluşturulduklarını belirterek, “O ortak paydanın özellikleri de dinsizlik ve inançsızlık” dedi.

 

Bir cevap yazın