SADAKAT bayramlaşması meydanda yapıldı

Sakarya Dayanışma ve Kardeşlik Topluluğu (SADAKAT) bünyesindeki kuruluşların mensupları, gelenekselleşen bayram merasimini soğuğa rağmen meydanda gerçekleştirdi

Sakarya’da faaliyet gösteren İslami kuruluşların ve STK’ların ortak çatı organizasyonlarından olan SADAKAT (Sakarya Dayanışma ve Kardeşlik Topluluğu), yıllardır sürdürdüğü toplu bayramlaşma merasimini Büyükşehir Belediyesi’nin yanındaki alanda gerçekleştirdi.

Farklı kuruluşlara mensup yüzlerce kişi alanda geniş bir halka oluşturarak birbiriyle bayramlaşırken, misafirlere çikolata ve kolonya ikramı yapıldı. SADAKAT adına İlim ve Hikmet Vakfı’nın evsahipliğini yaptığı bayramlaşmada katılımın soğuk havaya rağmen yüksek olduğu gözlemlendi.

Bir geleneğe dönüşen etkinlikle birbirini görebilme ya da ziyaret edebilme imkanı olmayan platform gönüldaşlarının buluşması, bayram vesilesiyle dayanışma ve kardeşlik duygusunun pekiştirilmesi amaçlanıyor.

Bayramlaşmadan sonra SADAKAT bünyesindeki kuruluşları temsilen birer kişi, Rumeli TV’ye röportaj vererek hem bayram mesajı verdiler, hem de toplu merasimle ilgili görüş ve duygularını izleyenlerle paylaştılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın