Kayseri’de depremzede öğrenciye yasak zulmü!

Van depremi mağduru olarak ailesiyle Kayseri’ye yerleşen Hatice Feyat, isimli öğrenci Atatürk Kız Meslek Lisesine kaydını yaptırdı. Ancak çok geçmeden başörtülü olduğu için Hatice Feyat’a baskılar yapılarak okulu bırakmak zorunda bırakıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Mazlum-Der Kayseri Şubesi Başkan Vekili Ahmet Taş, hiçbir hukuki dayanağı olmayan başörtüsü zulmünün hak ve hukuk düşmanı zihniyet tarafından her fırsatta uygulamaya devam ettiğini söyledi. Taş, Deprem mağduru olarak Kayseri’ye gelen ve Atatürk Kız Meslek Lisesine kaydını yaptıran Hatice Feyat isimli öğrencinin okul idarecileri ve bazı öğretmenler tarafından başörtüsünden dolayı derse alınmadığını ifade etti.

DEFALARCA TACİZ EDEREK PSİKOLOJİSİNİ BOZDULAR

Açıköğretim Lisesi 3. Sınıf öğrencisi olan Hatice Feyat’ın Cumartesi ve Pazar günleri olan derslere başörtülü olduğu için katılmak istemesinin defalarca taciz edilerek engellendiğini kaydeden Ahmet Taş, “Olaydan dolayı psikolojisi bozulan öğrenci baskılara dayanamayıp okulunu bırakmak zorunda kaldı. Böyle vicdansız bir uygulama yapanlar hakkında Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerin göreve çağırıyoruz” diye konuştu.

(Doğruhaber Gazetesi)

 

Bir cevap yazın