MİT bulduğunu fişlemiş

10 Ocak 2000 tarihinde MİT mensuplarınca hazırlanan “İrticai kadrolaşma” başlıklı raporda, Başbakanlık personelinden Üniversitelerde görev yapan akademisyenlere, polislerden banka çalışanlarına ve öğretmenlerden imamlara kadar birçok insan “dindar” olduğu için kayıt altına alınmış.

MİT, kişiliği ve görev yaptığı bölgelerde halka olan yakınlığı nedeniyle, sıradışı fikirleri ve enerjisiyle, “Süper Vali” olarak anılan merhum Recep Yazıcıoğlu’nu da ‘Genel İslamcı’ diye fişlemiş.

Yine belgelere göre MİT, tarafından yürütülen gizli bir araştırmayla Başbakanlık, bakanlıklar ile bağlı kuruluşlar ve yüksek yargı organlarında irticai kesimle ilgisi olduğu iddia edilen toplam 2639 kişi fişlenmiş. Çizelge haline getirilen fişlemeler ile hangi kurumda ne kadar sözde irticacı olduğu rakamlar ile belirtilmiş.

Raporda, söz konusu kamu görevlilerinin; isim, görev yeri ve unvanı, tandansı ile haklarında intikal edildiği iddia edilen bilgilere yer verildiği görülürken, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görevli din adamlarını bile ‘irticacı’ diye kayıt altına alınmış.

Okullar ve Camilerin bile MİT mensupları tarafından ablukaya altına alındığı anlaşılan raporda, birçok İmam ve öğretmenin fişlendiği görülüyor.

Tek tek RTÜK üyelerini bile kayıt altına alan MİT’in, belgeleri incelendiğinde kamu görevlilerinin; “Milli Görüşçü”, “Nakşibendi”, “Nurcu”, “Yeryüzü Grubu”, “Kadiri”, “Süleymancı”, “Haznevi”, “Hizbullah İlim Grubu”, “Uşşaki”, “Şura Grubu”, “Halveti”, “Acz-i Mendi”, “Yeni Asya Grubu”, “Bahai”, “Genel İslamcı”, “Radikal İslamcı”, “Menzil”, “Müslüman Gençlik”, “Dünya Kardeşlik Birliği”, “Vahdet Grubu”, “Şura Grubu” ve “Mazlumder” üyesi şeklinde fişlendiği görülüyor.

 MİT, ayrıca Türkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı Mehmet Doğan’ı RTÜK üyesi iken, Eski Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu’yu ise Sağlık Bakanlığı’nda çalıştığı dönemde ‘Milli Görüşçü’ diye kayıt altına almış.

Kaynak: www.milatgazetesi.com

 

 

Bir cevap yazın