BMW ilanla özür diledi

BMW Türkiye temsilcisi Borusan’ın Ralli şampiyonu Burcu Çetinkaya’nın gazeteci Merve Kılıç ile birlikte özel bir tv kanalında sundukları otomobil programının Merve Kılıç’ın başörtülü olmasından dolayı sponsorluğuna son vermesi ve Mini Cooper marka yöneticisi Hakan Bayülgen’in “Sadece başörtüsü değil, siyasi parti olsaydı da tavrımız aynı olurdu. Bir Parti logosu olsaydı yine aynı şeyi söylerdik.” şeklindeki açıklamasının yankıları sürüyor.

Haberin Yeni Şafak gazetesinde yayınlanmasından sonra doğan tepkiler üzerine BMW Türkiye temsilcisi Borusan Holding hatasını düzeltmeye yönelik açıklamalarını sürdürüyor.

Yılın ilk günü ulusal bütün gazetelere tam sayfa ilan veren Borusan Holding ‘Kamuoyuna Saygıyla’ başlığı taşıyan ilanında, “Herkesin dil, din, ırk, inanç, giyim ve yaşam tarzına saygımız sonsuzdur; ayrımcılık yapmamız asla söz konusu olamaz. Son günlerde Borusan Otomotiv ve Borusan Grubu hakkında bir sponsorluk görüşmesi ile ilişkilendirilerek ortaya atılan ‘ayrımcılık’ iddialarıyla ilgili ifadeleri kabul etmemiz mümkün değildir.” denildi. Gazete ilanında “Yanlış algılanmaktan ötürü son derece üzgünüz” diyen Borusan açıklamasını, “İstemeyerek bir parçası olduğumuz bu durumdan etkilenen herkesin hassasiyetini içtenlikle paylaşıyoruz” cümlesiyle bitirdi.

Yeni Şafak

 

 

 

Bir cevap yazın