Özbekistan’da başörtülü öğrencinin ailesine ceza

Asgari ücretin 24 dolar olduğu Özbekistan’da diktatör İslam Kerimov’un kukla rejimi inancından ötürü başörtü takan ve cuma namazı kılan gençlerin anne – babasına 700 Tl ve 15 gün hapis cezası verileceğini duyurdu.

Özbekistan Cumhuriyeti Taşkent Savcılığı Cuma ve başörtü yasağı ile ilgili düzenlediği toplantıya içişleri bakanlığı ve eğitim bakanlığı yetkililerinin yanı sıra muhtarlar ile beraber 400 kişi katıldı.

Dünya Özbekler Birliği Kurucu Başkanı Adem ÇEVİK, ”Tüm dünya; Özbekistan diktatörlüğünde 23 senedir işlenen insan hakları ihlallerine karşı üç maymunları oynuyor . Yirmibeş milyon Özbek Türk’ü günlük 1 dolarla açlık altında ve esaret altında yaşıyor, beş milyon mülteci başka ülkelerde yaşam mücadelesi veriyor. Terör tüccarı Kerimov’un hapishanelerinde 20 bin düşünce suçlusu var. Andican Katliamının Yıldönümünde 11-12-13 Mayısta Kelebek Etkisiyle Kerimov Rejimi yıkılacak inşallah. Zalim ve lanet Kerimov; Saddam, Kaddafi, Binali ve Mübarek’in akıbetinden ders alsın veya Dikatörlere kucak açan Suudi Amerika’ya sığınsın” dedi

Timeturk

 

Bir cevap yazın