Akyazı’da 267. eylem: Yasaklara cezalar eklendi!

28 Şubat postmodern darbesinin Müslüman halkımıza verdiği en büyük zararlardan biri olan kesintisiz zorunlu eğitimi sona erdirmeyi amaçlayan 4+4+4 eğitim modeli ile öğrencilerimizin hem okullar arası hem de bölümler arası serbest geçişlerine imkan sağlanacak olmasını destekliyoruz.

Çocuklarımızın eğitimde tercih hakkını ellerinden alarak İmam-Hatip Liseleri, Meslek liseleri ve Kuran Kurslarına büyük darbe vuran kesintisiz eğitim zorbalığı inşallah böylece tarihe karışacak ve gençlerimize hem okulunu seçme hem de fırsat eşitliği tanınmış olacaktır.

28 şubatta cuntacılara selam duran çevrelerin yeni eğitim sistemine şiddetle karşı çıkmalarının arka planında yasakçı ve dayatmacı zihniyetin izlerini görmek mümkündür. Bu despot zümre, çocuklarımızı tek tip ve ideolojik karakter taşıyan sözüm ona eğitim sistemiyle sindirmeyi ve özgürlüklerini gasp etmeyi hedeflemekte ise de inşallah milletimizin istediği olacak ve yasakçılar emellerine ulaşamayacaktır.

Bursa 1.asliye ceza da çifte standart!

Bursa Gürsu İsa Bey Yüksel Bodur ilköğretim okuluna kızı Senanur’u başörtüsüyle gönderdiği gerekçesiyle emniyet tarafından gözaltına alınan Mehmet POLAT daha sonra çıkarıldığı mahkemede sadece kızı başörtülü okula gittiği için hakkında 6 ay ceza verildi. Adalet bakanlığına sesleniyoruz! İnsan haklarına aykırı olarak verilen bu cezaları kabul mu ediyorsunuz? Başörtüsü üzerinden kız çocuklarına yasak getiren, velilere zulmeden zihniyeti Tel’in ediyoruz.

Diğer taraftan komşu Suriye halkının yaşadığı acı ve ıstırap her geçen gün büyümekte ve zalim Esad rejimi kendi halkına kan kusturmaya devam etmektedir. Dikta reijiminin Humus, Dera ve İdlib’de uyguladığı vahşet, İsrailin Filistin halkına karşı uyguladığı vahşet ve katliamlardan farklı değildir. İslam dünyası ise hala Suriye’de olup biteni sessizce seyretmekte ve böylece Esadın cinayetlerine ortak olmaktadır. Kardeş ve mazlum Suriye halkının haklı direnişini bir kez daha desteklediğimizi ifade ediyor ve Allah’tan yardım diliyoruz.

Bu arada bölgedeki Esad zulmünü yakından izleyerek haber yapmak için Suriye’ye giden iki gazeteci kardeşimizin Esad güçleri tarafından tutuklandığı ve akibetlerinin bilinmediğine dair haberler gelmektedir. Her iki gazeteci kardeşimizin can güvenliklerinin sağlanması için yetkilileri biran önce harekete geçmeye ve bu kardeşlerimizin sağ salim Türkiye’ye dönmelerini sağlamaya davet ediyoruz. Suriye’deki zulüm ve katliamdan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli kardeşlerimizin de temel ihtiyaçlarının, can ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla gerekli hassasiyetin hükümetimiz tarafından sağlanmasını talep ediyoruz. Daha önce örneğini gördüğümüz üzere rejim muhalifi olan ve ülkemize sığınan siyasi ve askeri personelin özelikle korunmasını ve ülkelerine zorla ya da başka çıkar ilişkileri nedeniyle iade edilmemeleri gerektiğini hatırlatıyoruz.

Suriye başta olmak üzere tüm bölgede akan kanın durmasını, özgürlük ve adaletin biran önce gerçekleşerek diktatörlük döneminin kapanmasını diliyor, gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere hepinizi Allaha emanet ediyoruz.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu Adına

Mazlumder sözcüsü

Burhan ÇİMŞİT

 

Bir cevap yazın