İhvan-ı Müslimin: Mısır’a Hala Mübarek Rejimi Hükmediyor

İhvan-ı Müslimin liderlerinden Hayrat Şatır, cumhurbaşkanlığı yarışından elenmesini “Kanuni açıdan bir sorun olmamasına rağmen seçime katılmamın engellenmesi, ülkeye hala Mübarek rejiminin hükmettiğinin delilidir. Devrimin tamama ermesi için sivil direnişe devam edeceğiz” sözleriyle değerlendirdi.

Devrimin korunması için İhvan-ı Müslimin olarak Cuma Günü Tahrir Meydanı’na ineceklerini duyuran Şatır, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Hürriyet ve Adalet Partisi Başkanı Muhammed Mursi’yi destekleyeceklerini söyledi.

İhvan-ı Müslimin Cemaati’nin önde gelen avukatlarından Abdulmunim Abdulmaksud ise İhvan-ı Müslimin’in aday gösterdiği Hayrat Şatır’ın seçim yarışından çıkarılmasının, seçimlere karıştırılan hilenin birinci aşaması olduğunu söyledi.

el Cezire Televizyonu’na konuşan Abdulmaksud, “Yüksek Seçim Kurulu, Askeri Mahkeme’nin Şatır hakkında verdiği haksız karara dayanarak seçim yarışından çıkararak cumhurbaşkanlığı seçiminde hileye başladı” dedi.

İhvan-ı Müslimin liderlerinden Dr. Muhammed Gazlan da Şatır’ın seçim yarışından elenmesine tepki göstererek “Şatır’ın seçime katılamaması, bu komisyon için üzücü bir başlangıç” dedi.

İhvan-ı Müslimin, Şatır’ın devre dışı kalma ihtimaline karşı aday gösterdiği ikinci adayı, Hürriyet ve Adalet Partisi Başkanı Muhammed Mursi ile yarışa devam edecek

isra haber

 

 

Bir cevap yazın