Peygamber Sevdalıları Diyarbakır’da milyona ulaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu, Hz. Muhammed (s.a.v) ‘in dünyaya teşriflerine atfen Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda yüzbinlerce insanın katıldığı bir program düzenledi.

Program ilk olarak selamlama konuşması ile başladı. konuşmayı yapan Mustazaf Der Genel Başkanı Av.Hüseyin Yılmaz, bugün burada bizleri burada toplayan Hz Muhammed’e (SAV) olan muhabbettir, dedi.

Hüseyin Yılmaz, etkinliğe Federal Kürdistan, İran, Amerika ve Ürdün’den alimlerin ve misafirlerin katıldığını belirtti.

MOLLA CELAL BOZDAŞ’DAN KÜRTÇE KONUŞMA

Molla Celal Bozdaş ise Kürtçenin Zazaki lehçesinde yaptığı selamlama konuşmasında, Hz Muhammed’in (sav) örnek hayatına dair bilgiler verdi.

MEHMET GÖKTAŞ: PEYGAMBER SEVDALILARI GELİYOR

Programda katılan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş Hoca, “Ey ezilen, sömürülen, alın teri çalınanlar bekleyin Bilal’lerin, Ammar’ların kardeşleri geliyor. Ey evlatlarından hayır görmeyen anneler, bekleyin hayırlı evlatlar geliyor. Onlar anne ve babalar için geliyorlar, bu ezilen coğrafyayı kurtarmak için geliyorlar.” şeklinde konuştu.

KÜRTÇE MEVLİD-İ ŞERİF

Program, Kürtçenin Kurmanci ve Zazaki lehçelerinde okunan mevlitler ile devam etti.

SAİD ŞAHİN: ZALİMLER ONU SEVMEDİ

Mustazaf Der İstanbul Şube Başkanı Said Şahin Türkçe yaptığı konuşmasında, “İnsanlık tarihi boyunca Hz Muhammed Mustafa kadar sevilen olmadı, ama oda insanlığı sevdi, yetimleri sevdi ve onlarda onu sevdi. Eğer Resulullah bu asırda gelmiş olsaydı sizleri çok sevecekti. Çünkü sizler mazlumsunuz. O’nu herkes sevmedi, o’nu yetimler sevdi, köleler sevdi, hiçbir zaman zalimler onu sevmedi, müşrikler sevmedi.” dedi.

MOLLA ABDULBARİ ÇELİK’İN KONUŞMASI

Molla Abdulbari Çelik Kürtçe yaptığı konuşmasında, Peygamber Sevdalılarına seslenerek “Aziz ümmetin aziz mensupları; İslam’ın şerefi ve izzeti İslami şiar ve kişilerledir. 100 yıl önce Hz Muhammed’in davası için, ümmeti kurtarmak için İslam âlimleri yola koyuldular. İslam dersleri gizli veriyorlardı, ahırlarda, samanlıklarla da ders veriyorlardı. Allah’a hamd olsun ki bizleri ilimsiz bırakmadılar. Şeyh Said ve Üstad Bedizzaman bunlarından sadece birkaçıdır. Bugün de Mustazaflar Cemaati, Mustazaf Müslümanlar bu âlimlerin yolunu sürdürmektedirler. Ey Peygamber Sevdalıları, Peygamber Sevgisi ve Allah’ın emirleri doğrultusunda toplanın, İslam’ı hâkim kılmaya çalışın, gözü yaşlı anne ve babaları gözyaşlarını dindirin.” dedi.

PROGRAM DUA İLE SONA ERDİ

Okunan dua ile sona eren etkinliğe yüzbinlerce kişi katıldı.

Haber Diyarbakır

 

Bir cevap yazın