Sakarya’da 350. başörtüsü eylemi

17 Eylül 2005’te başlayan başörtüsü direnişinde bu Cumartesi yapılacak eylemde 350. hafta geride kalacak.

28 Şubat’ın “1000 yıl sürecek” sloganına “1000 yıl sürse de direneceğiz” sloganıyla karşılık vererek başlattığı mücadelesine devam eden Başörtüsü Platformu, bu Cumartesi günü yapılacak eylemle 350. haftayı geride bırakacak.

Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu olarak haftalık yapılan ve kesintisiz 7 yıldır sürdürülen eylemlerde, başörtüsü merkeze alınarak o haftanın yerel, bölgesel ve küresel olaylarına Müslümanca bir tepki gösteriliyor. Her türlü zulme ve haksızlığa karşı tavır geliştiren Başörtüsü Platformu, kesintisiz zulme karşı ancak kesintisiz bir direniş ile karşılık verileceği iddiasını sürdürüyor.

Başörtüsü Platformu, bu Cumartesi yapacağı eyleme adaletten yana duran herkesi davet ediyor ve hatırlatıyor: “Başörtülü öğrenciler devlet okullarında, başörtülü kadınlar kamu kurumlarında yasakla, özel sektörde ayrımcılıkla boğuşurken, başörtülü çocuklarının haklarını savunan ana-babalara para ve hapis cezaları verilirken ne yasak bitmiştir ne de 28 Şubat. Adalet, hak, onur ve özgürlük ancak biz sahip çıkar ve savunursak gelecek. Gelin, birlikte direnelim.”

 

 

DİRENİŞ YOLUNDA 350. HAFTA

Basın Açıklaması

Tarih: 19 Mayıs 2012, Cumartesi

Saat: 12.30

Yer: Bulvar AKM önü, Adapazarı

 

Çağırıcı Kuruluşlar

Diriliş Saati Dergisi, İlim ve Hikmet Vakfı, Ribat Eğitim Vakfı Sakarya Şubesi, Sakarya Dayanışma Derneği, Vahdet Vakfı Sakarya Temsilciliği

 

 

 

Bir cevap yazın