Akyazı 272. hafta eylemi

6 seneye yakın bu meydanlar da kamuoyuna sesleniyoruz. İnançlı insanların başörtüsü ve tesettürünle okuma ve çalışma hakları teslim edilinceye kadar da bu haykırışımız devam edecektir.

Devletin içine çöreklenmiş bir avuç mason ve din düşmanı bir çetenin başlattığı, hiçbir yasaya ve insan haklarına dayanmayan zorbalıkları sebebiyle, şu güzelim ülkede senelerdir, başta kızlarımız olmak üzere inançlı insanlar zulüm işkence ve hak ihlalleri yaşamıştır.

12 Eylül ve 28 Şubatla birlikte bütün inançlı ailelerde gözyaşları seccadeleri ıslatmıştı. Ama şükürler olsun ki bizi, hele okuyan kızlarımızı gözyaşlarına boğan bağnaz ve kibirli zatlar yavaş yavaş adaletin karşısına çıkmaya başladı. İlahi adalet daha dünyada tecelli ediyor. Tabi iki ahirete ait haklarımız bize saklıdır. Temennimiz ve duamız, adaletin gecikmeden neticelenmesidir. Çünkü 28 Şubat ve 12 Eylül zihniyetinin 75 milyon insan üzerinde haklı ve borcu vardır.

Dış mihraklardan aldıkları talimatlarla, hemen bütün halkımıza kan kusturmuşlar hem de canım ülkenin 300-500 milyar dolarını çarçur ederek çocuklarımızın istikballeriyle oynamışlardır.

Şimdi yargılanan bu kibirli zatlar verdikleri ifadelerle komik düşmekte, özürleri kabahatlerinden büyük bir savunma içine girmektedirler. Bir tanesi ‘ ben talimatı başbakandan aldım’ gibi trajikomik laflar etmektedir. Bre gafil! Haberin olsun o savunan adamın ruhu sizlerin rüyalarınızda dâhil rahat bırakmayacak ve dudaklarınızı uçuklatacaktır.

4+4+4 eğitim sistemiyle alakalı olarak; sosyal hayattaki uygulaması yani pratiğe dökümüyle ilgili tereddütler taşımasına rağmen, gasp edilen hakların geri verilmesiyle memnun olduğumuzu ifade edeyim. Kuran-ı kerim ve siyer-i nebi seçmeli derslerin ehil kişilerce okutulmaması durumunda bu işin sulandırılacağı şüphelerimiz vardır. İnşallah bu şüphelerimiz hayırlı neticelerle biter.

Kardeş Suriye’deki katliamı derin bir acıyla izlemekteyiz. Bir taraftan zalim baas diktatörü halkını katlediyor ve dünya ile Müslümanlar seyrediyor. Bir taraftan da zulüm bu zulüm destekleyenler içinde İran gibi Müslüman ülkeler yer alıyor. İran ve Hizbullah hayallerimizi yıkmıştır. Ah İran! Ah Hizbullah! Aklınızı başınıza toplayın. İslam ülkeleri derhal toplanıp acil yaptırımlar uygulamalıdır. Filistin’i unutmayacağız Gazze’deki abluka kalkana kadar hepimiz dua ve eylemlerimizi sürdüreceğiz. Gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu Adına

Araştırmacı Şadan HEREKELİ

 

Bir cevap yazın