Akyazı 273. hafta eylemi

İnsanların inancına saygısızlığı kendine görev edinen her fırsatta başvurduğu hak ve özgürlüklere kısıtlamalar getirme alışkanlığının en sonuncusunun yıldönümünü yaşadığımız şu günlerde, ülkemizde hâlâ benzer zihniyetin var olduğunu ve bunlara destek olanlar seslerini yükseltmeye çalıştığını görmek son derece üzüntü vericidir.

Adına ne denirse densin, ister (post-modern) ister(e-muhtıra) tüm darbe girişimleri yasal çerçeveler içerisinde sorgulanmalı ve buna teşebbüs edenler tereddütsüz yargılanmalıdır.

Ülkemiz insanlarının birçoğunun hayatına direkt müdahale etmiş bu haksız süreçlere yönelik çalışmaların bir an önce başlamasını ve sonuca varılmasını istiyoruz.

Artık kanayan bir yara olmaktan çıkıp, adeta bir kangren hâlini almış başörtüsü meselesi ile ilgili gelişmeleri izlerken, yaşanılan vahim bir hadise bizi ziyadesiyle üzmüştür. Katıldıkları yarışma sonucu Malkara’da başörtüsü taktığı için ödül merasiminde ikinci sınıf insan muamelesi gören öğretmen kardeşimizin üzüntüsünü paylaşıyor, sorumlular için gerekenin yapılmasını istiyor ve bu kişileri kınıyoruz.

Suriye’de hâlâ kan akmaya devam ediyor ve Müslümanların sessizliği sürüyor.

Buradan bir kez daha yapılan bu zulme seyirci kalınmaması, vahşetin bir an önce durdurulması çağrısını yapıyoruz. Gazeteci kardeşlerimiz Adem ÖZKÖSE ve Hamit ÇOŞKUN’un akıbetleri konusunda neler yaşanacağını merak ediyor ve biran evvel özgürlüklerine kavuşturulmalarını istiyoruz.

Gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu Adına

Mazlumder Akyazı Şb.Bşk.

Mahmut ALEMDAR

 

Bir cevap yazın