Konya 244. hafta eylemi

Sosyal hukuk devleti olarak kendini tanımlayan sistemin, kimi zaman sivil toplum kuruluşları eliyle kimi zamanda dinin kendi emirlerini referans göstererek, yapması gereken hizmetleri bizim halkımıza yaptırmak için yine dini referans olarak kullanması sosyal hukuk devletiyle bağdaşır mı?Hizmetlerini yaptırmak için Kuran-ı Kerim’den bazı ayetleri ön plana çıkartırken aynı kitabın hiçbir zaman değişmeyecek olan tesettür emrini bazı zamanlarda görmezden gelip bazı zamanlarda da kısmen uygulamaya sokma çalışmaları kamusal alan yada bireysel alan gibi sınırlamalara tabi tutması manidar değil midir?Ne kadar hazindir ki iktidarın kadın kolları da “yargıçlık, öğretmenlik, emniyet görevlisi gibi meslekler istisna tutularak tartışmalar aşılabilir” diyebilmekte, kendilerinin de ayrımcılığa tabi tutulmasını talep etmektedirler.O kendilerinin görüşüdür ama din bunu hiçbir zaman kabul etmez.Dinin emirleri belirli zaman ve mekanlara has kılınamaz.Din bir bütündür parçalanamaz.Kadın kollarının bu girişimini şiddetle tel-in ediyoruz.

Milli eğitim bakanı Ömer Dinçer bir üniveristede yaptığı konuşmada 12 yıllık kesintisiz eğitimi savunurken 66.ayını dolduran çocukları okula kaydedeceklerini kaydı yaptırmayan öğrenci velilerinden bunun hesabını soracaklarını söylüyor. Aynı milli eğitim bakanı Gaziantep Şehit Kamil İmkb İlköğretim Okulu öğrencisi Şüheda Çelik’in annesi Güllü Çelik’e kızının eğitim hakkını araması nedeniyle 2 yıl 10 ay hapis cezası verilmesi hakkında ne düşünüyor? Ve çocuğunun eğitimini engelleyenlere de hesap sorabilecek mi? Merakla bekliyoruz.

Zalimler Suriye’de kan akıtmaya devam ediyor her 8 saatte bir çocuk ölürken bu bağlamda Suriye kürtlerinin ABD de destek arayışına girmeleri eş zamanlı olarak ülkemizdeki bir partininde Amerika daki çaba ve destek faaliyetlerinin beyhude olduğu, bunun sonuç getirmeyeceği tarafımızdan bilinmekte olduğunu bir kez daha ifade ediyoruz. Amerikalı bir Yarbayın Mekke’ye atom bombasının atılması gerektiğini savunup, derslerinde bunu anlatması, subay adaylarına islamla topyekün savaş dersi verdiği bilinmesine rağmen, nasıl dost ve müttefiğimiz olarak kaldıkları sorgulanmalıdır.

Ezan dinin şiarlarındandır,Ezan bir duyurudur,Ezan İlandır,Ezan şahitliktir,Ezan kul olmaya çağrıdır.Namazda gözü olmayanın ezan konusunda söz söyleme hakkı yoktur.Dünya hayatı bu tür kişiler için oyun ve eğlence olabilir onlar bu dünyada oyunlarını oynasınlar unutulmamalıdır ki son perde ahirettedir.

28 Şubat post modern darbenin sözcülüğüne soyunan sivil uzantıları durumundaki tiyatro oyuncusu yada aktör aktris ünvanını alan bu gürühun son günlerdeki ezan muhabbeti ilgi ile takip edilmekte, ezan karşıtı düşüncelerinin beyin öümü gerçekleşmiş olup hayat destek ünitesi fişini kimin yada kimlerin çekeceği merak konusudur.Ezan karşıtı bu azgın azınlık devletden aldığı desteklerin bu halktan toplandığını ve bu halkın değerlerine karşı olunamayacağını bilmelidirler.

Tv’ler aileyi parçalıyor Rtük sadece seyrediyor.Batı kültürü ile yetişmiş senaristlerin toplumu bozmak için kaleme aldığı çarpık ilişkili dizileri ekrana taşıyan tv’ler dini ve aileyi koruma kaygısı olmaksızın yayınlarını sürdürürken,vatandaşların söz konusu dizilere ilişkin şikayetlerini inceleyen Rtük, sadece “Uyarı” gbi en hafif yaptırımla konuyu geçiştirmeye çalışıyor.Gün geçmiyor ki;özel tvlerde aile içi gayri ahlaki ilişkileri müslüman toplumumuza dikte eden diziler servise konulmasın.Toplumumuzda aile hayatını yıkıcı dizilerdeki rezilliklerin cezalandırılmasını istiyoruz onları şiddetle kınıyoruz.Aksi takdirde Rtük eliyle aile yapımız yıkılmış olacaktır istatistiklerde bunu apaçık ortaya koymaktadır.

Sivil toplum kuruluşlarından sendikalardan daha özgür bir anayasa için görüş talebinde bulunan, seçim zamanlarında onları oy deposu olarak gören iktidarın kendini sağlama aldıktan sonra bu tür kurumlar üzerinde mahkeme kararlarıyla baskı oluşturması özgürlükçü bir anayasa sloganı ile çelişmekte değil midir?

Özgürlüğün hür, hürlüğün özgür olduğu tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 245. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

 

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

21 CEMAZİYEL AHİR 1433

12/ 05 / 2012

 

Bir cevap yazın