Mustazaf-der’in kapatılmasına tepkiler sürüyor

Diyarbakır, Gaziantep, Bursa, Şırnak ve Konya gibi birçok şehirde Mustazaf-der’in kapatılmasını protesto eylemleri düzenlendi. Ayrıca Marmara İnsani Hak ve Özgürlükler Platformu tarafından daİstanbul’da Saraçhane Parkında bir açıklama yapılarak yargıtayın Mustazaf-Der hakkında vermiş olduğu karar ve Gaziantep’te kızının başörtüsüyle okuması için mücadele eden Güllü Çevik’e verilen 2 yıl 6 ay hapis cezası kınandı.

Birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği basın açıklamasına yüzlerce kişi katıldı. “Zalimler İçin Yaşasın Cehennem, Zulme Karşı Omuz Omuza, Başörtüye Uzanan Eller Kırılsın, Allah’ın Emridir Başörtüme Dokunma” sloganlarının atıldığı basın açıklamasında, “Derin Ligte Çirkin Tezgah, Bacımın Direnişi Zalimleri Kahredecek, İstanbul’dan Güllü Bacıya Selamlar, Sayın Erdoğan Mustazaf-Der Kapatıldı” şeklinde dövizler açıldı.

Açıklama öncesinde bir konuşma yapan kapatılan Mustazaf-Der İstanbul Şubesi Başkanı Sait Şahin, “Maalesef yargı eliyle son iki haftada iki cinayet işlendi. Birincisi Mustazaf-Der kapatılıdı. Bu Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik yapılan bir cinayetti. İkincisi kızının başörtüsüyle okumasını isteyen bir anneye 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Bunlar gerçektende insani hak ve hürriyetlere, dini hak ve hürriyetlere karşı üstelik sıradan olmayan hukuk adamlarının işlediği cinayetlerdir. Bu ülkede hukuk adamları eliyle mazlum ve mustazaf müslümanlara karşı çok ciddi cinaytler işleniyor. Bunlar işlenen son cinayetlerdir” dedi.

Kirli Odaklar Elele

Mustazaf-Der’in yaptığı çalışmalardan rahatsız olan bir takım derin odakların yaptığı komlplular fayda vermeyince yargı eliyle Mustazaf-Der’in kapatıldığını söyleyen Şahin, “Birileri Müslümanlara karşı birçok kanaldan birçok yoldan mücadele yürütüyor ve çok ciddi zulümler uyguluyor. Bu yaşanan zulümlerin emniyet ayağı var. Emniyet ayağı içindeki karanlık yapılanmalar var bu işin içerisinde. Bu yaşanan zulümlerin medya ayağı var. Müslümanları karalayan, Müslümanlara iftiralarla onursuzlaştırmak ve Müslümanları toplumun gözünden düşürmek için medyayı kullanmak suretiyle medya üzerinden psikolajik operasyanlar yapılıyor. Bu yaşanan zulümlerin sivil toplum kuruluşu ayağı da var. Kemalist rejimle beraber hareket eden bu sivil toplum kuruluşları üzerinden Müslümanlara yönelik zulümler yapılıyor ve operasyonlar sürdürülüyor. Yargı üzerinden Müslümanlara yönelik zulümler ve operasyonlar da devam ediyor. Bu zülümlerin birçok ayağı var. Maalesef bu ülkede derin yapı eskiden beri süregelen kemalist zihniyet bu düşmanlığından vazgeçmedi bir türlü. Bu da bize gösteriyor ki bu rejimin Müslümanlara yönelik zulmü devam ediyor” şeklinde konuştu.

Bu Halkın Kardeşliğini İstediğimiz İçin Kapatıldık!

“Mustazaf-Der’in kapatılmasının bir tek gerekçesi vardır o da islama düşmanlık sonucu Mustazaf-Der kapatılıdı” diyen Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kamuoyu da çok iyi biliyor Mustazaf-Der’in yaptığı çalışmalar ortada. Mustazaf-Der yasal zeminlerde çalışarak halkın fakirlerine, halkın mazlumlarına, halkın yetimlerine sahip çıkmıştır. Onbinlerce aileye yardım etmiş, yetimleri sevindirmiştir. Zulme uğrayanların yanında yer almış onların sesini yükseltmiş zalimlere karşı durmuşlardır. Ve bu halkın ihtilaflarından çekişmelerinden beslenenlere inat olarak Mustazaf-Der islam çatısı altında Kürdün-Türkün ve diğer halkların kardeşliğini tesis etmenin mücadelesini vermiştir. Bu topluma kardeşliği taşımak istemiştir. Birileri bu toplumun kavgasını, bu toplumun savaşını istiyor. Birileri bu toplumun cehaletini istiyor, birileri bu toplumun fakirliğini istiyor. Bu saydığım şeyler üzerinden birileri bu topluma tahakküm etmek istiyor”

Kaynak: Hürseda

 

 

 

Bir cevap yazın