Uludere için adalet istiyoruz!

Uludere yolunda savaş uçaklarından atılan bombalarla kardeşlerimiz parçalandı.

Uludere yolunda, sınır kaçakçılığı yapmaya mahkum, aralarında çocukların da bulunduğu bu insanlar bir çatışmada parçalanmadılar.

Değil tepelerindeki erişemeyecekleri uçaklara doğrultacak, yüzyüze gelinse karşılarındakine yönelecek tek bir silahları olduğuna dair hiçbir açıklama yok.

Bizler Uludere’ye gidip onların ailelerinin yüzüne bakmış bir grup kadınız.

Sorumluların bulunmasından başka hiç bir talepleri olmayan ailelerine, seslerini duyurmak için elimizden geleni yapacağımıza söz verdik.

Hükümet, on yıllar öncesinin, içlerinde bizim de acılarımızın durduğu sımsıkı mühürlü sandıklarının kapaklarını açmaya çalışırken şimdi Uludere’de parçalanan kardeşlerimizi bir başka sandığa sımsıkı mühürlerse, bu sandıkların bu ülkenin hepimizin birlikte yaşayacağı bir yurt olması niyetiyle açıldığına hiçbirimiz inanmayacağız!

Bu nefesimizi kesen, aleni şiddeti haklı göstermeye çalışan açıklamalar lafazanlıktır.

Kendilerini savunma ve yaşama hakkı tanınmamış bu otuz dört parçalanmış insanın parçalanma hikayelerinin, muktedirlerin şiddet diliyle kefenlenmiş bir otuz beşinci tabut olarak önümüze fırlatılmasına razı değiliz!

Soruşturmanın açık ve adil bir şekilde yürütülmesini, otuz dört parçalanmış canın hesabının ertelenmeden şimdi verilmesini talep ediyoruz!

“Yerler ve gökler ancak adalet üzerinde durur.”

Adalet istiyoruz!

 Uludere İçin Buluşan Kadınlar

KAMPANYAYA DESTEK İÇİN LİNKTE TIKLAYINIZ

http://uludereicinbulusankadinlar.blogspot.com

 

 Çağrıcılar:

Aslı Öztürk, Ayla Kerimoğlu, Ayşe Bostancı, Ayşe Sula, Ayşenur Karahocagil, Berrin Sevimli, Berrin Sönmez, Canan Aydın, Cemile Bayraktar, Cihan Aktaş, Emine Özçelik, Emine Uçak, Esra Duru, Fadime Özkan, Fatma Akdokur, Fatma Bostan Ünsal, Fatma Çiftçi, Fatma Örgel, Funda Tuğrul, Gülsüm Ekinci, Gülsüm Kavuncu, Halime Kökçe, Havva Yılmaz, Hidayet Tuksal, Hilal Barın, Hilal Kaplan, Hilal Korucu, Hüda Kaya, Leyla İpekçi, Mehtap Yılmaz, Mualla Kavuncu, Necla Koytak, Necla Saydam, Nesrin Semiz, Nevin Nesrin Aydın, Nihal Bengisu Karaca, Nuray Topuz Şahin, Nurcihan Saatçioğlu Rençber, Neslihan Akbulut, Özden Sönmez, Özlem Yağız, Peren Birsaygılı Mut, Rabia Yavuz, Sema Esmer, Semanur Sönmez Yaman, Sıdıka Çetin, Sıla Türköne, Sümeyye Kavuncu, Süreyya Önal, Şilan Timur, Tubanur Sönmez, Yasemin Çoban,Yıldız Amca, Yıldız Ramazanoğlu.

 

Bir cevap yazın