Akyazı 277. hafta eylemi

Yine AKYAZI’ dayız. Yer “ Başörtüsü Platformu”…. Yüzlercesini yaptığımız başörtüsü ile alakalı basın açıklamalarımızın bir yenisi ile karşınızdayız.

Ülkede istikrarı sağlayan ve son seçimlerde %50 oy alan sağcı ve muhafazakâr bir parti olan AK Parti 10 yıldır iş başında. Gaziantep de ÇOCUĞUNU başörtülü Olarak Okula Göndermek İsteyen Güllü Çevik’e ceza verildi..!

İlköğretiminden üniversitesine, ordusundan siyasetine, mahkemesinden çalışma alanına kadar her alanda karşımıza onlarca örnek çıkıyor. Ulus Devlet, bütün küstahlığı ile çocuklarımız, gençliğimiz, yaşantımız üzerindeki söz sahipliğinden vazgeçmiyor.

 Çocuğunu başörtülü olarak okula göndermek isteyen veliler; bakanlık düzeyinde tehditlerle çocuklarının ellerinden alınabileceği uyarısına maruz kalıyor, mahkemeler düzeyinde hapis cezalarına maruz bırakılıyor, okullar düzeyinde çocuklarının kapıdan çevrilmesine şahit bırakılıyorlar. Adına zorunlu dedikleri eğitime maruz bırakılan -ki devletin bizim çocuklarımızı, köhnemiş batıl inançlarına göre eğitmeye haddi/hakkı olmadığını düşünüyoruz- çocuklarımız, bir taraftan da belli bir kıyafete zorunlu bırakılıyorlar. Başörtüsü dâhil bazı kıyafetlere yaşam hakkı tanımıyorlar.

Bu kapsamda Gaziantep’te yaşanan son örnek pervasızlığın ulaştığı boyutu açıkça göstermektedir. Gaziantep’te okuyan, Şüheda Çevik isimli ilköğretim öğrencisi başörtüsü nedeniyle idare tarafından engellenmiş, Anne Güllü Çevik ise kızının hakkını araması nedeniyle ceza tehdidiyle karşılaşmış ve neticede hapis cezasına çarptırılmıştır. Güllü Çevik okul idaresini şikâyet için gittiği karakolda gözaltına alınmış, neticede savcılıkça hakkında dava açıldıktan sonra mahkeme tarafından cezalandırılmıştır. Tüm bu olaylar Cumhuriyetin ilk yıllarında yaşanmıyor, tam olarak su sıralarda yaşanmaktadır.

Artık fazla sabrımız kalmadı… Buradan Ülkeyi yöneten başta Ak Parti yöneticileri olmak üzere, MHP ve CHP’li siyasetçilere soruyorum…

BAŞÖRTÜSÜ ZÜLMÜNÜ NE ZAMAN ÇÖZECEKSİNİZ?

ÇÖZECEK MİSİNİZ,,,,ÇÖZMİYECEK MİSİNİZ?

NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

Gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu Adına

MAZLUMDER SAKARYA ŞUBESİ BAŞKANI

TURGAY ETÇİBAŞI

 

Bir cevap yazın