Siyonist rejim buğday tarlalarına da saldırıyor!

Kudüs’teki yerleşim yeri inşaatlarına ve sistematik olarak “Yahudileştirme” projelerine devam eden işgalci siyonist rejim, Gazze’de ise Filistinli çiftçilerin emeği işgal askerleri tarafından yakılarak yok ediliyor.

Filistinli çiftçi Yusuf Şahin, Siyonist işgal güçlerinin saldırısı nedeniyle çıkan yangından sonra simsiyah olan tarlasına ve altın sarısı başakların kapkara küle dönmüş haline bakarak hüzünlendi.

Tarlasının Han Yunus beldesinin doğusunda, Yeni Abesan beldesinin doğu kesiminde Siyonist işgal rejimi sınırının beş yüz metre yakınında olduğunu söyleyen Şahin, Haziran ayının ilk günü sabahı işgal ordusuna ait bir savaş helikopterinden tarlasına otomatik silahlarla ateş açıldığını ve tarlada yangın çıktığını ve işgal güçlerinin itfaiye ekiplerinin tarlaya ulaşmasını engellediğini bildirdi.

Filistinli çiftçi Yusuf Şahin’in başına gelen son zamanlarda Siyonist işgal rejiminin sınır bölgesinde güvenlik şeridi oluşturma planları çerçevesinde gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yaşanan benzer hikayelerden sadece biri.

Siyonist işgal güçlerinin sınıra yakın bölgelerdeki ekili arazileri buldozerlerle tahrip etmeden önce işgal askerlerinin daha önce hiçbir uyarıda bulunmadan arazilere doğru gelişigüzel ateş açtığını söyleyen Şahin, yaklaşık yedi dönüm genişliğinde olan ve tamamen yanan tarlasına bakarak zararının 5500 dolar civarında olduğunu ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın