Genelkurmay Başkanı Adalet Bakanı ile neyi görüştü?

STV Haber ekranında konuşan Mehmet Altan Özel Yetkili Mahkemeler’in kaldırılmasını yorumladı. Altan,Taraf gazetesinde yayınlanan bir habere yaptığı vurguyla ilginç bir soru sordu.

Taraf’ın haberindeki iddiaya göre Genelkurmay Başkanı Nejdet Özel, sürmekte olan bazı daba soruşturmalar için Adalet Bakanı’yla görüştü. Haberin yalanlanmadığını hatırlatan Altan şöyle dedi:

“Kimsenin üzerinde durmadığı çok önemli manşet okudum bu Özel Yetkili Mahkemeler’le ilgili… Genelkurmay Başkanı’nın Adalet Bakanı’yla görüştüğü haberi çıktı. Mesela bu yalanlanmadı. Demokratik bir ülkede niye Genelkurmay Başkanı Adalet Bakanı’yla görüşür? Biz vesayet falan aşılıyor diyoruz ama benim hissettiğim Sayıştay’da askeri denetimin dışına çıkılması v.s Ordunun belli kademesinin çok rahatlıkla istediklerini yaptırdıkları bir süreçten geçiyoruz. Bunun içinde askeri vesayeti geriletiyoruz propagandası var, rahatsızız bilmem ne ifadalerinin yer aldığı, özel siyasetçilerle konuşmaların sonucu itibariyle, askeriye bugün de istediğini, üstelik hiçbir şey istemiyormuş gibi, çok demokratik olmuş gibi yürütüyor”

İlkehaber

 

 

Bir cevap yazın