Bekaroğlu: Hani firavunlaşmayacağız, karunlaşmayacağız demiştik?

Başbakan Erdoğan’ın Numan Kurtulmuş ve partisini AK Parti çatısına taşıma teklifini eleştiren HAS Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu bir basın toplantısı düzenledi.

Bekaroğlu basın toplantısında şunları söyledi:

‘Firavunlaşmayacağız’ dedik. O gün, ‘karunlaşmayacağız’ dedik.

‘Bunları taahhüt ederken yöntemle ilgili çift dil ve çift gündemimiz olmayacak.

Sizlerin dışında hiç kimseyle ittifakımız olmayacak.’ dedik.

Biz 1 Kasım 2010’da bunları söyledik.

‘NATO sırtımızdaki gavur leşidir atacağız’ dedik.

‘Nükleer enerji yasaklanmalıdır’ dedik.

Biz bu sözlerimize sahip çıkmaya devam ediyoruz.

İyiye giden ne var? Ne değişti?

Burada bir grup vicdanlı insan toplandı. Halkın Sesi Partisi’nde bir araya geldiler. Adaletsizliğe karşı birlikte mücadele edeceklerine söz verdiler. Tarihi bir sözdü bu.

Biz 1 Kasım 2010’dan bu yana iyiye doğru giden bir şey göremiyoruz. Hak taleplerine kulak tıkanıyor. Tekçiliğe, kendine demokratlığa dönülüyor. Akan kan durmadı. Kürtlerin, Alevilerin, dindarların sorunu yerinde duruyor.

12 Eylül, 28 Şubat darbeleri savsaklanıyor. Bu ülkede hala üniversite ve memur sınavı yapılamıyor. Cezaevlerinde insanlar yanıyor. TOKİ’nin dere içinde yaptığı evlerde çocuklar boğuluyor.

Kibir kuleleri göklere yükseliyor. İşçi, emekli, esnaf kan ağlıyor. Hala milyonlarca işsiz var. İnsanlar köleleştiriliyor. Şu anda 1 milyonun üzerinde mevsimlik işçi kamyon kasalarında perişan vaziyettedir.

AKP’nin hükümet olduğu 10 yıllık dönemde Irak’ta 1 milyon insan öldü. Uçaklar İncirlik üssünden havalandı, AKP hiç ses çıkarmadı. Libya’da ölenlerin sayısı 100 bini geçti. Suriye iç savaşa sürükleniyor. Hükümetin yaptığı Suriye’de muhalefeti silahlandırmak.

Bir daha söylüyoruz. Halkın Sesi Partisi’ni oluşturan koşullar hala duruyor. İki yıl önce bunları söyleyen Numan Kurtulmuş şimdi ne oluyor da AKP’ye geçiyor? Sayın genel başkanımızın iktidar partisine niçin gittiğini anlamış değiliz.

Önceden verilen kararı kabul ettirmek için kurulları toplama görevi yanlıştır. Bu bizim millete verdiğimiz söze aykırıdır. Öyle görünüyor ki sayın Kurtulmuş partiyi kapatıp AKP’ye geçecektir.

Ancak Halkın Sesi’nin iddialarını kimse kapatamaz. Sadece sayın Kurtulmuş değil, hepimiz bir yere gitsek bile iddialar ortada kalacaktır. Biz icat etmiş değiliz, Habil ve Kabil’den bu yana yeryüzünde hak mücadelesi hiç eksik olmadı…

Sayın Kurtulmuş’a Allah selamet versin. O bizim arkadaşımızdır. Kişiliğine dair asla kötü bir şey söylemeyiz. Doğru Has Parti kapatılıyor. Ama Halkın Sesi kapatılamayacaktır.”

 

 

Bir cevap yazın