Konya’da 249. eylem

Kutlu bir yürüyüşün, şerefli bir miracın sabahındayız. Bereketin bir fiil kendisi olan bu gece kendisinde Allah’ın nice ayetlerinin nebi Aleyhisselama gösterildiği şerefli bir gecedir. Bu gecede İslam ümmeti yine mahzun, yine hüzün içerisindedir. Gündüzleri karartan, balı zehir eden bir insafsız işgal İslam ümmetini hüzne gark etmektedir. Mübarek isra’nın son durağı, şerefli miracın ilk basamağı Kudüs’ü şerifimiz, Mescid-i Aksa’mız Harem-i Şerifimiz işgal altındadır. Bu işgal fiziki bir işgal değildir. Bu işgal yüreklerimizin, zihinlerimizin, haremimizin işgalidir.

Bugün dünya üzerinde ortaya çıkan pek çok acının, ızdırabın, kan ve gözyaşının ana sebebi bu iğrenç işgaldir. Kudüs’ün işgali Dünya’nın merkezinin işgalidir. Ve bu işgal sona erdirilmeden dünya üzerinde huzur ve güvenden söz etmek imkansız olacaktır. Kudüs ve onun mübarek havli özgür olmadan dünya’da mutlak bir özgürlükten bahsetmek doğru kabul edilemez.

Ne zaman Kudüs özgür olur tüm özgürlük hareketleri onun etrafında şekil alıp özgürlük mücadelelerine ivme verebilirler. Halkların ve hakların özgürlüğü Kudüs’ün özgürlüğüne bağlıdır. Ve Kudüs özgür olmadıkça bütün miraç geceleri mahzun geçecek ve yüreklerimizdeki sızı dinmeyecektir.

Müslüman kamuoyunu ve yüreklerinde hala özgürlüğe karşı umut taşıyan herkesi bu geceyi bir milat kabul edip Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için daha hassas daha titiz olmaya davet ediyoruz. .

Şu bilinmelidir ki Kudüs Şerefimizdir onu koruyacağız.

Mısır’da meydana gelen son gelişmeler korkularımızın tedirginliklerimizin artmasına sebep olmaktadır. Ümmeti umutlandıran arap baharı beklenmeyen bir istikamete doğru mu gitmektedir ? Mısır’ın devrik diktatörünün genel kurmay başkanı Mübarek’in çizgisini devam mı ettirmek istemektedir ? Arap baharı bir hazana mı dönüşecek ? Seçimlerin iptali ile Mısır yeni bir gergin ortam mı yaşayacak ?

Arzumuz odur ki yarı kalmış hedeflerini gerçekleştirememiş Mısır devrimi bu baskı ile birlikte uzlaşmacı yöntemlerin hedeflere götüren bir yol olmadığını anlarlar, hakların batıl yollarla elde edilemeyeceğini görüp batının ve amerika’nın isteklerine karşı durarak haklı taleplerini elde ederler.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’a yönelik açılan soruşturma iyilik talebinde bulunan her kaygılı yüreği incitmiştir. Yardımlaşma faaliyetlerine yönelik baskıcı ve engelleyici uygulamalar vicdanlar üzerinde kalıcı lekeler meydana getirecektir. Bülent Yıldırım’ın şahsında İHH ailesine ve sevenlerine sabrı cemil temenni ederiz. 

Ve olay ve gelişmeleri kaygıyla izlemekteyiz.

Aksa’nın özgür, Kudüs’ün hür, hakikatin güçlü, iyiliklerin engellenmediği yep yeni bir dünya’da yaşama umutu ile hepinizi 250. Hafta’da aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu

Platform Sözcüsü: Mustafa Özdemir

 

Bir cevap yazın