Akyazı’da 282. hafta eylemi

Müslüman dünyada akan kan ne yazık ki durmuyor, artarak devam ediyor. Filistin, Irak, Afganistan, Somali derken bugün Suriye’de yaşanan vahşet Müslümanların vicdanında derin yaralar açıyor. Zalim ve despot bir rejimin 60 yıldır kan kusturduğu mazlum Suriye halkı acı ve gözyaşı içinde İslam ümmetinin desteğini bekliyor. Ne çare ki İslam coğrafyası paramparça ve emperyalist güçlerin kıskacı altında inim inim inliyor. Tunus ve Mısır’da kısmen de olsa başarıya ulaşan Arap baharı diğer ülkelerde tam bir kâbusa dönüşmüş durumda. Müslümanların hak ve özgürlük taleplerinin dış güçler tarafından yönlendirilerek onların çizdiği sınırlara göre belirlenmemesi ve gerçek dinamiklerle bu özgürlük arayışının devam etmesi için batılı çevrelerin baskısına karşı direnmek gerekiyor. Aksi halde Libya örneğinde gördüğümüz gibi halk isyanı neticesinde bir diktatör devrilse de emperyalist kâfirler devrim sürecini yönlendirmekte ve halkı birbirine düşürmektedir. Ya da Irak örneğinde görüldüğü gibi işgal edilen bir ülkeyi etnik ve dini olarak parçalamaya çalışmaktadırlar. Bu yüzden Müslümanlar olarak çok daha fazla uyanık olmalı, düşmanın oyunlarını görmeli ve basiretimizi kaybetmeyerek kardeşlerimize yardım edebilmeliyiz.

Hala nasıl olduğu tam olarak bilinmeyen ancak Suriye rejimi tarafından düşürüldüğü söylenen Türk askeri uçağını bahane ederek ülkemizde savaş çığırtkanlığı yapan çevreler, bölgede yaşanması muhtemel büyük bir savaşın adeta öncü kuvvetleri olarak görünmektedir. ABD ve İsrail lobisinin el altından desteklediği bu savaş baronlarının gerçek niyeti, baas rejiminin yıkılması değil, mümkünse Türkiye’de de bir baas rejimi kurulmasıdır. Onlar hiçbir zaman Müslüman halkımızın çıkarlarını istemezler, efendilerinin talimatlarını yerine getirerek Müslümanların güçlenmesini engellemeye çalışırlar. Suriye rejiminin yıkılması için iç savaşa ve daha fazla Müslümanın kanının dökülmesine gerek yoktur. İslam dünyasının yöneticilerinin gaflet, dalalet ve hıyaneti bırakması, Müslüman halkların özgürlüğü için en temel şarttır. Bugüne kadar başımıza her ne geldi ise bu kifayetsiz ve emperyalist güçlerin ajanlığını yapan zalim yöneticiler yüzünden gelmiştir. Dolayısıyla Suriye başta olmak üzere İslam coğrafyasında akan kanın biran önce durması için tüm Müslüman halkların kenetlenmesi ve birbirine sahip çıkması gerekmektedir. İnşallah zalimler yakında nasıl bir sonla karşılaşacaklarını göreceklerdir.

Almanya’nın Köln eyalet mahkemesinin Müslüman çocukların sünnet edilmesini yasaklayan kararı, batının Müslümanlığa olan kinini bir kez daha ortaya koymuştur. Alman mahkemesinde bu rezalete imza atanları ve seslerini çıkarmayan batılıları, kınıyoruz. Öte yandan Fransız hava yolu şirketinde yaşanan başörtüsü krizini çıkaran yöneticileri nefretle kınıyoruz. Özgürlüklerin önündeki engeller kalkana kadar mücadelemiz devam edecektir. Gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu Adına

Mazlumder sözcüsü

İrfan ALEMDAR

 

Bir cevap yazın