Akyazı’da 280. eylem

Geçtiğimiz günlerde yaşanan başörtüsü yasağı haberlerine yenileri eklenmekte ve okullarını dereceyle bitiren öğrencilere karşı utanç verici ayrımcılık yapıldığı ve ödül törenlerine alınmadıklarına dair haberler yayınlanmaktadır. Eğitim hakkını ihlal eden ve inanç değerlerimize aykırı olan bu yasakları bir kez daha kınıyor ve yetkilileri sorumlu davranmaya çağırıyoruz.

Manisa’da yaşanan ve çağın yobazlığını sergileyen öğretmeni kınıyoruz. Murat Germen ilköğretim okulu 8. Sınıf öğrencisi Zeynep ŞAFAK karnesini almak için okula başörtüsüyle okuluna gitmiştir. Öğrenci, okul müdürü ve öğretmeni tarafından hakarete maruz kalmıştır. Hakaret eden zihniyeti kınıyoruz.

İslam dünyasının yüz akı olan ve bugüne kadar dünyanın dört bir yanına yardım götürerek milletimizin medarı iftiharı olan İHH’nın başkanı Bülent Yıldırım hakkında İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığının, “başkanı olduğu dernek üzerinden terör örgütü El Kaide’ye para aktardığı” iddiasıyla gizli bir soruşturma yürüttüğü ortaya çıkmıştır. Bu soruşturmanın her şeyden önce İHH’nın itibarını yıpratmaya yönelik bir girişim olduğunu düşünüyoruz. Uluslararası saygınlığı olan ve tüm faaliyetleri resmi ve sivil kamuoyu tarafından takip edilen bir kuruluşa yönelik “çamur at izi kalsın” anlamına gelecek bir soruşturmanın başlatılmasının hukuki bir yönü bulunmadığına inanıyoruz. Savcılığın bu çabası uzun bir süredir İHH’dan rahatsız olduğu aşikâr olan İsrail ve onun dostlarını sevindirmekten başka bir işe yaramayacaktır.

İHH’nın maruz kaldığı bu haksız eyleme karşı biz Akyazı Müslümanları olarak tepkimizi ifade ediyor ve Bülent Yıldırımın şahsında tüm İHH camiasını, İHH gönüllülerini selamlıyor ve halkımızı İHH ile dayanışmaya davet ediyoruz.

Zulümlerin ve İftiraların son bulana dek mücadelemiz devam edecektir. Gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu Adına

Mazlumder sözcüsü

Burhan CİMŞİT

 

Bir cevap yazın