Akyazı’da direniş 284. haftasında

Kardeş Müslüman Suriye halkına yönelik insanlık dışı cinayetlerin en korkunç olanlarından biri daha önceki gün tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleştirilmiştir. Suriye’dek zalim diktatörlük rejiminin askerleri Hama’nın Tireymse köyüne ağır silahlarla saldırarak 250’den fazla inasanı katletmişlerdir. Aralarında kadın ve çocukların da yer aldığı çok sayıda Suriyelinin boğazları kesilerek, yakılarak veya idam edilerek vahşice öldürüldükleri ifade edilmektedir.

Aylardır Suriye’deki vahşeti durdurmak için hiçbir şey yapmayan BM ve diğer uluslararası toplumu korumakla görevli mekanizmalar bu katliamın işlenmesinden en az zalim Esad rejimi kadar sorumlu tutulmalıdır. Mübarek ramazan ayına girmek üzere olduğumuz bu günlerde dökülen Müslüman kanından aynı zamanda bütün İslam dünyası da sorumludur. İslam İşbirliği Örgütü’nün Suriye rejimini durdurmak için elindeki tüm imkanları kullandığı ne yazık ki söylenemez. İslam dünyasındaki dini-mezhebi çekişmeler üzerinden yapılan güç mücadelesinin faturasını ise mazlum Suriye halkı ödemek zorunda bırakılmaktadır.

Suriye’deki son katliamın yaşanmasında Rusya, Çin ve İran gibi Suriye rejiminin destekçisi ülkelerin sorumluluğu ise inkar edilemez bir gerçekliktir. Özellikle İran’ın diktatör Esad’ı savunmaya ve korumaya devam etmesini Müslümanlar olarak içimize sindirmemiz mümkün değildir.

Tüm Müslüman dünya aklını başına almalı ve Suriye’de, Irakta, Afganistan’da, Filistin’de üzerimize yağan bela ve musibetlerdeki rolümüzü iyi analiz etmeliyiz. Aksi taktirde emperyalist kafirlerin oyuncağı olmaktan kurtulamayacak, Allah’ın yardımını ve rahmetini hak etmeyeceğiz. Bu yüzden zalim kim olursa olsun ona karşı direnmeye, mazlum kim olursa olsun hiçbir ayrım gözetmeden ve bir hesap yapmadan onun yanında olmaya devam etmeliyiz.

Buradan tüm insanlığın vicdanına sesleniyoruz. Suriye’de akan kan mazlum ve mustazaf kardeşlerimizin kanıdır. Bu zulme sessiz kalmayacağız. Hama’daki son katliamı gerçekleştiren tüm katilleri bir kez daha lanetliyoruz. Esad ve onun işbirlikçilerini de lanetliyoruz. Müslümanları, zalimlere karşı tek yumruk olarak birleşmeye ve Allah’ın ipine sımsıkı sarılmaya davet ediyoruz.

Zalimler için yaşasın Cehennem !

Gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu Adına

Mazlumder Akyazı Şb. Bşk.

Mahmut ALEMDAR

 

Bir cevap yazın