CarrefourSA başörtülü elemanı çalıştırmadı!

Ramazan ayında satışa sunmak için kumanya paketi hazırlayan CarrefourSA’nın, kumanyaların ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmesi için, işbirliği protokolü imzaladığı Kızılay’ın gönüllü çalışan personelini, sırf başörtülü olduğu için kovduğu iddia edildi..

CarrefourSA ‘nın anlaşma yaptığı Kızılay’ın, kampanyada gönüllü çalışan personeline yaptığı öne sürülen muamele hem sosyal medyada hem de toplumun büyük kesiminde büyük tepkiye sebep oldu.

Edinilen bilgilere göre Kızılay ile CarrefourSA, Kızılay’a kumanya bağışını içeren bir protokol imzaladı. Protokole göre CarrefourSA Ramazan Kumanyası hazırlayacak, bu kumanyayı satın alan yardımseverler de ihtiyaç sahiplerine ulaştırması için mağazanın bahçesine kurulacak Yardım Çadırı’nda Kızılay’a bağışlayacaklardı. Kızılay Ataşehir Şubesi, protokole dayanarak Kozyatağı CarrefourSA’nın girişine yardım çadırı kurdu.

GENEL MÜDÜR KAMERADAN İZLEMİŞ

Vatandaşlar Kızılay yardım çadırına yoğun ilgi gösterdi. Bu ilgi özellikle tatil olan Pazar günü daha da arttı. Kızılay Ataşehir şubesi bu görev için Elif Demirci isimli gönüllü çalışanını görevlendirdi. İddialara göre yardım çalışmaları devam ederken CarrefourSA’dan bir yetkili gelerek başörtülü olduğu için Demirci’nin çalışmasına izin veremeyeceklerini bildirdi. Yetkili, “Genel müdürümüz çadırı kameralardan izledi. Elif Demirci’nin başörtülü çalıştığını gördü. Buna izin veremeyiz” diye uyardı.

Samanyoluhaber

 

 

Bir cevap yazın