Hakkımızı alana kadar direneceğiz

Hey Tekstil işçileri direnişlerinin 171. gününde Bakırköy Özgürlük Medanı’nda yaptıkları basın açıklamasıyla ödenmeyen maaşlarının ve kıdem tazminatlarının ödenmesinde ısrarlı olduklarını ve direnişi sürdürmekteki kararlılıklarını ilan ettiler.

İşçiler adına açıklama yapan Güllü İlk, Hey Teksil patronu Aynur Bektaş tarafından, 9 Şubat’ta hiçbir açıklama yapılmadan, 3-4 aylık maaşları ve kıdem tazminatları gasp edilerek işten çıkarıldıklarını hatırlattı.

Aylardır çalınan emeklerinin karşılığını alamadıklarını belirten İlk, “Biz düne kadar onlar adına çalışan emek veren üreten işçilerdik. Bugün ise bizlerin emeği gasp edildi. Patronlar ve AKP iktidarı bizleri işçi değil köle gibi çalıştırmak istiyor” dedi.

171 gündür direndiklerini vurgulayan İlk, “171 gündür çalıştığımız ürettiğimiz fabrikanın önünde direnişteyiz. Çünkü orada bizim emeğimiz çalındı. Emeğimizin karşılığını alıncaya kadar da direnişimiz sürecek. Bizler köle değil işçiyiz, alın terimizin, emeğimizin karşılığını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Emek Dünyası

 

 

Bir cevap yazın